Mieszkańcy Dźwierzut dojeżdżający do pracy i szkół w Szczytnie doczekali się wreszcie nowego przystanku autobusowego.
Nowy obiekt stanął na ul. Szczycieńskiej naprzeciw starego przystanku przyległego do sklepu spożywczego. Jego lokalizacja tam i szczelna zabudowa sprawiają, że służy on nie tylko za schronienie dla podróżnych. Miejsce to upodobali sobie amatorzy piwa, co mocno daje się we znaki okolicznym mieszkańcom.{akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Rok temu wójt Szydlik w rozmowie z nami zapowiedziała budowę nowego przystanku, który będzie już w pełni służył potrzebom podróżnych. Taki też postulat zgłosili mieszkańcy Dźwierzut. Nowy obiekt został niedawno oddany do użytku. Zbudowano go ze środków funduszu sołeckiego oraz dzięki dofinansowaniu w wysokości 12 tys. zł pozyskanemu z małych grantów od samorządu wojewódzkiego. - Nie jest może duży, ale na pewno dojeżdżająca do szkół w Szczytnie nasza młodzież będzie miała schronienie od deszczu i wiatru.
Stary przystanek, zgodnie z zapowiedzią, zostanie rozebrany. - Zaraz tylko jak otrzymamy ze starostwa zgodę na jego rozbiórkę – informuje wójt Szydlik.
(o){/akeebasubs}
