Radni Rozóg podjęli decyzję o przystąpieniu do Związku Gmin Wiejskich. - Dzięki temu będziemy mogli m.in. prezentować swoje opinie w sprawie proponowanych zmian ustawowych – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki.

Przystąpili do związku gmin
Argumenty wójta Kudrzyckiego przekonały radnych

Rozogi są drugą po Świętajnie gminą w powiecie szczycieńskim, która postanowiła wstąpić do Związku Gmin Wiejskich. Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji Rady Gminy.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *}  - Reprezentuje on gminy wiejskie w komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego, a także przy komisji trójstronnej ds. społeczno-gospodarczych oraz innych komisjach i organizacjach – zachęcał radnych do przyjęcia uchwały wójt Zbigniew Kudrzycki. Związek wspiera też gminy wiejskie w różnego rodzaju szkoleniach. Za jego pośrednictwem mają one możliwość wypowiedzenia się przy proponowanych zmianach legislacyjnych. - To istotne, bo tych zmian w prawie jest bardzo dużo, a głosy gmin, które nie mają swoich przedstawicieli nie są brane pod uwagę – podkreśla wójt.

Większość radnych opowiedziała się za jego wnioskiem. Przeciwko głosował tylko radny Mieczysław Dzierlatka.

INTEGRUJE SAMORZĄDY

Związek Gmin Wiejskich RP jest największą ogólnopolską organizacją skupiającą gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Na ogólną ich liczbę sięgającą 1500 do związku należy ponad 600. Podstawowym celem Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Wspólne działania za jego pośrednictwem pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków. Działania związku dotyczą zarówno negocjacji z rządem, konsultacji w Parlamencie, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak i działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin wiejskich.

(o){/akeebasubs}