Zawodnicy ze Szczytna wywalczyli 13 medali w Otwartych X Mistrzostwach Olsztyna Dzieci i Młodzików w Judo im. Józefa Matrackiego.

Przywieźli 13 medali z Olsztyna
Zawodnicy Gwardii Szczytno prezentują swoje zdobycze

W zawodach wzięły udział nie tylko zespoły z Polski, ale również z Kaliningradu i Grodna. Ogółem w turnieju wystartowało prawie 150 zawodników z 16 klubów krajowych reprezentujących pięć województw. Bardzo dobrze zaprezentowały się ekipy ze Szczytna. Zawodnicy Katany zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Tymoteusz Stachula (waga 40 kg) i Igor Szatkowski (64 kg). Srebro zdobyli Piort Szewczak (65 kg) i Antoni Skowroński (50 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Olaf Ostaszewski (64 kg), Marcel Malon (30 kg), Marcin Błaszczak

Zawodnicy Katany będą miło wspominali wyjazd do Olsztyna

(25 kg) i Gaspar Święciński (44 kg). Równie udanie zaprezentowali się judocy Gwardii Szczytno, zdobywając pięć krążków. Srebrne medale wywalczyli: Maja Rykowska (waga 46 kg) oraz Bartosz Kukliński, (41 kg), zaś brązowe: Zofia Rykowska, (48 kg), Natalia Dodajewska, (48 kg) oraz Jakub Koźlicki (38 kg).