Dwanaście medali zdobytych przez zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate sprawiło, że w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski klub zajął drugie miejsce za Otwockiem.

Przywieźli dwanaście medali z mistrzostw Polski
14-osobowa ekipa Szczycieńskiego Klubu Karate Kyokushin i jej trener Piotr Zembrzuski po zawodach w Ełku mieli powody do radości

Ponad 400 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z całej Polski przystąpiło do Mistrzostw Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego. W zawodach, które odbyły się w minioną sobotę w Ełku, uczestniczyła 14-osobowa ekipa Szczycieńskiego Klubu Karate Kyokushin.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi adepci karate do lat 11 uczestniczący w międzynarodowym turnieju The Best Warrior Cup I, z udziałem reprezentantów Łotwy i Ukrainy. Z grona 8 zawodników ze Szczytna tylko dwoje z nich stanęło na podium. Emilia Górska zajęła drugie, a Michalina Libudzka trzecie miejsce.

- Połączenie mistrzostw Polski z turniejem dla dzieci było doskonałą okazją, aby początkujący zawodnicy mogli obserwować walki starszych i bardziej doświadczonych kolegów – komentuje trener Piotr Zembrzuski.

Po porannych zmaganiach najmłodszych przyszedł czas na główną imprezę, czyli Mistrzostwa Polski PZKK, które rozpoczęły się od konkurencji Kata. Tu bardzo dobrze spisały się Paula Wąsewicz i Ewa Gołaszewska, które wygrały swoje kategorie oraz Jan Rogala, wywalczając srebro. Jeszcze więcej emocji było w kolejnej konkurencji Kumite. W finale juniorek do 55 kg zmierzyły się dwie zawodniczki SKKK Ewa Gołaszewska i Natalia Hajn. Po bardzo ciężkim dwurundowym pojedynku, na punkty wygrała Ewa i tym samym zdobyła dwa tytuły mistrzyni Polski. Znakomicie spisał się też junior Jan Rogala, który w pięknym stylu wygrał trzy pojedynki, zdobywając złoty medal w kategorii do 60 kg. W jego ślady poszedł Olaf Szempliński. W drodze do kolejnego swojego tytułu mistrzowskiego również pokonał trzech rywali. Ostatni złoty medal dla SKKK zawisł na szyi seniorki Emilii Gwiazdy, która w kategorii do 75 kg tego dnia również nie miała sobie równych.

Bardzo dobrze spisała się też Łucja Dragun, która w kategorii młodziczek zajęła drugie miejsce. Pierwsze trzy walki wygrała gładko przed czasem i dopiero w finale uległa zawodniczce z Otwocka. Na trzecim stopniu podium zameldowali się w kategorii młodzik Grzegorz Hajn, oraz w kat. 35+ Wojciech Fiebig i Andrzej Rzeźnik.

- Oprócz ogromnej satysfakcji ze zdobytych medali, jestem niezmiernie dumny ze wspaniałej postawy całej drużyny – podsumowuje występ swoich podopiecznych trener Piotr Zembrzuski, ciesząc się również z dużego zaangażowanie rodziców, którzy licznie przyjechali do Ełku podziwiać swoje pociechy.

Dwanaście medali zdobytych przez zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate sprawiły, że w klasyfikacji drużynowej klub zajął drugie miejsce za Otwockiem.