Do rozegranego w niedzielę 1 czerwca I Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Szczycieńskiego przystąpiło 37 zawodników. Zabrakło zapowiadanych przedstawicieli Kaliningradu, którzy wybrali turniej w Bartoszycach, zajmując tam pierwsze trzy miejsca.

Puchar Starosty Szczycieńskiego zdobył mistrz międzynarodowy Krzysztof Żołnierowicz z Bydgoszczy - 6,0 pkt, z 7,0 pkt. drugi był Andrzej Plesiuk z Ełku reprezentujący barwy pierwszoligowego klubu TKS ŁĄCZNOŚĆ Olsztyn, a trzeci Janusz Malecki z Pisza (obaj po 5,5 pkt.). Mistrz międzynarodowy Zbigniew Szymczak z Działdowa (mistrz Polski z 1983 r.) przegrał partię w ostatniej rundzie z Januszem Maleckim i zamiast pierwszego zajął czwarte miejsce. Piąty był Rafał Jóźwik z TKS ŁĄCZNOŚĆ, a szósty Wojciech Dąbrowski z KS ZAKRZEWO-START Elbląg (wszyscy po 5,0 pkt.)

Wśród pań zwyciężyła juniorka z LKS KORMORAN Ostróda Beata Jadanowska - 3,0 pkt, a jej brat Paweł okazał się najlepszym młodzikiem - 3,5 pkt. W kategorii juniorów wygrał Andrzej Plichta z MKS MRĄGOWIA - 4,5 pkt.

Najlepszym zawodnikiem ze Szczytna okazał się Mieczysław Koślicki zajmując w klasyfikacji końcowej 19 miejsce z dorobkiem 3,5 pkt.

Miejsca pozostałych szczytnian: 21. Karol Drzewiecki - 3,5, 22. Krzysztof Łuszczyk, 24. Dariusz Kabałas, 26. Ryszard Zieliński, 27. Zdzisław Puławski, 29. Wiesław Stolarkiewicz (wszyscy po 3,0), 32. Aleksander Stańczuk, 33. Alfred Sobolewski - 2,5, 34. Lucjan Hajn, 35. Piotr Długokęcki (po 2,0), 37. Jan Gula - 1,0 pkt.

Wśród uczestników byli przedstawiciele klubów trójmiasta oraz sąsiednich województw, zawiedli słabo reprezentowani juniorzy ze Szczytna, którzy nie wykorzystali najlepszych możliwości treningu, jaką daje gra z silnymi przeciwnikami.

Nagrody w imieniu starosty wręczył radny powiatowy Zbigniew Kudrzycki.

* * *

W turnieju o Puchar Burmistrza Szczytna, który odbędzie się w ostatnią niedzielę lipca swój udział zapowiedział były mistrz Polski Zbigniew Szymczak wraz z aktualną mistrzynią Polski do lat 16 Kariną Szczepkowską z MKS Rybnik.