Mariusz Szarnowski, 37-letni sprzedawca wygrał wybory uzupełniające do Rady Gminy Szczytno z okręgu obejmującego Lipową Górę Zachodnią i Kamionek. W walce o mandat pokonał byłą radną Ewę Stafijowską-Kliś.

Radny debiutant

Wybory uzupełniające w okręgu obejmującym Lipową Górę Zachodnią i Kamionek okazały się konieczne, ponieważ mandat zdobył tam Sławomir Wojciechowski, wybrany także na wójta gminy Szczytno. Głosowanie przeprowadzono 25 lutego. Do walki o mandaty stanęli dotychczasowa radna z tego okręgu Ewa Stafijowska-Kliś oraz Mariusz Jarosław Szarnowski. Wyborcy większym zaufaniem obdarzyli tego drugiego. Wygrał on ze swoją rywalką stosunkiem głosów 74:44. Nowy radny na przejęcie obowiązków czekał przeszło miesiąc. Ślubowanie złożył podczas sesji rady gminy 28 marca.

Mariusz Szarnowski ma 37 lat. Pracuje jako sprzedawca w Motocentrum Zaborowski, jest mieszkańcem Kamionka. Jak sam mówi, zwycięstwo w wyborach to dla niego spore zaskoczenie, tym bardziej, że nie ma żadnego doświadczenia w pracy w samorządzie. Wśród najważniejszych celów, które stawia sobie do zrealizowanie w bieżącej kadencji znalazło się poprawienie dróg i oświetlenia. Radny chciałby także, aby dokończono boisko w Kamionku, bo miejscowa młodzież zamiast na murawie, gra w piłkę między blokami, co przeszkadza mieszkańcom.

- Myślę, że przy współpracy innych radnych i wójta uda się te zamierzenia zrealizować - mówi Mariusz Szarnowski.

(ew)

2007.04.04