GWARDIA Szczytno - JADAR II Radom 0:3 (-25, -24, -22)

II LIGA MĘŻCZYZN

2. kolejka

GWARDIA: Dymerski, Czetowicz, Polechoński, Szyćko, Zawalniak, Kasprowicz, Deptuła (libero) oraz Gugała

Radomskie asy

Inauguracja sezonu 2005/2005 w nowej hali widowiskowo-sportowej wypadła mało okazale. Podopieczni Rafała Zawalniaka przegrali 0:3 z rezerwami zespołu występującego w serii B, choć równie dobrze sobotnie spotkanie mogli wygrać 3:0.

Początek był marny - zaczęło się od trzech asów serwisowych gości. Ten sposób zdobywania punktów miał zresztą spory wpływ na końcowe rozstrzygnięcie. Z kolei zagrywki szczytnian nie siały, niestety, popłochu w szeregach radomian.

Największe pretensje do siebie gospodarze mogą mieć za postawę w końcówce drugiego seta. Przez znaczną jego część gwardziści prowadzili 4-6 punktami. Nieźle funkcjonujący mechanizm zaciął się przy stanie 22-17. Całą sprawę załatwił brak przyjęcia przy drugim setbolu gości.

Bardzo nierówno grali szczytnianie w secie trzecim i jak się okazało ostatnim. Ciekawe kończenie akcji sąsiadowało z posyłaniem prostych piłek w aut i spóźnianiem się do bloku. Goście również często się mylili, ale potrafili przynajmniej zaskoczyć rywala zagrywką. To właśnie po kolejnym asie w wykonaniu JADARA sobotni mecz został zakończony.

LEGIA Warszawa - NET Ostrołęka 3:1

WILGA Garwolin - SMS II Spała 3:1

SPS Zduńska Wola - KPS Wołomin 3:0

Pauzował WTS Warka

Tabela

1.SPS 2-0 6:0 2.WILGA 2-0 6:2 3.WTS 1-0 3:0 4.JADAR II 1-1 3:3 5.GWARDIA 1-1 3:4 LEGIA 1-1 3:4 7.NET 0-2 2:6 SMS II 0-2 2:6