klasa okręgowa, seniorzy

28. kolejka

Błękitni Pasym - Łyna Sępopol 6:1 (4:1)

1:0, 2:0 - Robert Ambroziak (15., 20.), 3:0, 4:0 - Marcin Gołębiewski (24., 39.-k.), 4:1 - (45.-k.), 5:1 - Robert Ambroziak (52.), 6:1 - Sebastian Łukaszewski (83.).

Błękitni: Brzozowski, Kruk, Głodzik, Naczas, Mazurek (46. Panikowski), Ziętak (65. Łączyński), Łachmański (60. Prusik), Łukaszewski, A. Foruś (76. Piotrowski), Gołębiewski, Ambroziak.

Radość w Pasymiu, feta w Wielbarku

Od pierwszych minut mecz przebiegał pod dyktando zespołu z Pasymia. Przewaga Błękitnych została udokumentowana w 15. min, gdy podopieczni Tadeusza Justki skonstruowali bodaj najlepszą akcję meczu. Piłka, wyprowadzona przez gospodarzy z własnej połowy, wędrowała jak po sznurku od nogi do nogi. W polu karnym Łyny otrzymał ją Ambroziak i strzelił pierwszego gola. Nieco później napastnik Błękitnych został idealnie obsłużony przez Gołębiewskiego i ponownie okazji nie zmarnował. Kolejnych ciekawych akcji nie brakowało. Kibice, którzy przybyli na stadion przy ul. Sportowej, oglądali jeszcze 5 bramek, w tym 2 z rzutów karnych. Jedną z nich zdobyli goście. Dzięki ich dość otwartej grze mecz nie był do końca jednostronnym widowiskiem. Zwłaszcza w pierwszej połowie Łyna miała okazje do strzelenia bramek także „z akcji”. Sobotnie zwycięstwo zapewniło pasymianom awans do IV ligi. Mimo to po meczu fety na stadionie nie było. Cieszono się natomiast z powrotu na fotel lidera - Mazur Ełk nieoczekiwanie przegrał z jedną ze słabszych drużyn w okręgówce.

Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 5:2 (2:0), Victoria Bartoszyce - MKS Korsze 1:1 (0:0), Pisa Barczewo - Warmia Olsztyn 1:4 (0:0), DKS Dobre Miasto - Mazur Ełk 2:1 (0:1), Rominta Gołdap - Polonia Lidzbark Warmiński 0:1 (0:0), LZS Lubomino-Wilczkowo - Mazur Pisz 2:0 (1:0), Granica Bezledy - Leśnik Nowe Ramuki 3:2 (2:1).

klasa A - grupa III

26. kolejka - ostatnia

Omulew Wielbark - Stomilowcy Olsztyn 1:0 (0:0)

Bramka dla Omulwi: Adam Baranowski (64.)

Omulew: Przybysz, Bugaj, Trzciński (46. Suchecki), Górski, Łazicki, Remiszewski (86. Cieślik), Elsner (62. Berk), Wilga, Rapacki, Baranowski (90. Żegliński), Abramczyk.

Pojedynek dwóch najlepszych zespołów sezonu nie był porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy w 4. i 30. min byli bliscy trafienia do siatki. Po przerwie korzystniej zaprezentowali się miejscowi. Efekt to ładny gol Baranowskiego, zdobyty z asysty... Przybysza. W kolejnych minutach Omulew przeprowadziła kilka niezłych akcji, niezakończonych jednak następnymi trafieniami. Na krótko przed ostatnim gwizdkiem zawodnik Stomilowców mógł trochę popsuć humory gospodarzom, ale po jego strzale z dystansu piłka uderzyła w słupek. Nie najwyższy poziom meczu nie odebrał tak kibicom, jak i działaczom czy piłkarzom ochoty do świętowania historycznego awansu do klasy okręgowej. Fani odśpiewali „Sto lat”, polał się szampan, w górę „powędrował” trener Korczakowski.

- Swoją robotę zrobiliśmy. Co dalej, zobaczymy - mówi trener Omulwi Mariusz Korczakowski. - W czwartek mamy zebranie zarządu. Trzeba się wzmocnić kadrowo. Z naszym budżetem też nie mamy czego szukać w okręgówce.

WPZ Lemany - MKS Jeziorany 4:3 (2:1)

Bramki dla WPZ: Michał Kwiecień (1., 18.), Mariusz Kandybowicz (55.), Arkadiusz Nasiadka (80.)

WPZ: Kielin, Nowik, C. Nowakowski (65. A. Nowakowski), Zaborowski, Malinowski (46. Gołota), Brzuzy, Kandybowicz, W. Nowakowski (46. Sikorski), Nasiadka, Opalach, Kwiecień.

- Jak na ostatni mecz, w którym walczyliśmy o nic, spotkanie było ciekawe i zacięte - powiedział „Kurkowi” trener WPZ Tadeusz Sosnowski. - Wygrała drużyna, która zdobyła o jedną bramkę więcej. Walka była toczona w sportowej atmosferze i sędzia nie był zmuszony do pokazania ani jednego kartonika. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 1. min Kwiecień, zakończył zaś go tuż przed ostatnim gwizdkiem piłkarz gości.

KP Szczytno - Kormoran Zwierzewo 0:2 (0:0)

KP: Krawczyk, Woźniak, M. Rzosiński, T. Rzosiński, Młotkowski, Jeromin, Kąkol (80. Stachowicz), Kuchna, Borowski (75. Chmielewski), Lisiewicz, Miłek.

- Zabrakło szczęścia i precyzji - podsumował ostatni ligowy występ KP prezes Marcin Andrzejczak. Aż do 70. min utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale później goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dalsze losy klubu ze Szczytna w związku z zamieszaniem towarzyszącym reorganizacji rozgrywek nie są jeszcze znane.

Orzeł Biesal - Korona Klewki 2:2 (0:1), Fortuna Gągławki - KS Wojciechy 1:4 (0:3), Orzeł Czerwonka - Burza Słupy 3:2 (2:1), Tempo Wipsowo - Strażak Gryźliny 4:3 (3:0).

klasa B - grupa V

Mazur Świętajno - Błękitni Stary Olsztyn 3:0 wo. - goście nie przyjechali na spotkanie

Perkoz Łężany - Kormoran Purda 3:4 (2:1), KS Różnowo - KS Łęgajny 1:2 (0:2), Kormoran Lutry - WKS Dąbrówka Wielka 1:6 (0:3), Niedźwiedź Ramsowo - Burza Barczewko 8:3 (4:0). Mewa Prejłowo zakończyła rozgrywki przed tygodniem. KS Łęgajny został ukarany odjęciem punktu zdobytego w 15. kolejce. Mazur Świętajno i KS Różnowo zostały ukarane odjęciem 3 punktów zdobytych w 15. kolejce. Mazur Świętajno został ukarany odjęciem 3 punktów zdobytych w 17. kolejce.

klasa okręgowa

JUNIORZY - grupa IV

22. kolejka - ostatnia

Leśnik Nowe Ramuki - KP Szczytno 2:4 (0:2); br.: Damian Kuszmider (20., 38., 66., 82.)

MKS Szczytno - Orzeł Czerwonka 2:1 (1:0); br.: Łukasz Kobuszewski (30.) Bartosz Dąbrowski (69.)

WPZ Lemany - Pisa Barczewo 2:5 (2:3); br.: Rafał Nasiadka (30.), Arkadiusz Wnuk (35.)

JUNIORZY MŁODSI - grupa V

MKS Szczytno - Orzeł Janowiec Kościelny 0:1 (0:1)

Błękitni Pasym - Pisa Barczewo 7:0 (3:0); br.: Patryk Malanowski (15., 68., 79.), Kamil Matysiewicz (20.), Norbert Chrostowski (30.), Bartosz Nosowicz (66., 74.)

Korona Klewki - Omulew Wielbark 1:2 (0:0); br.: Mateusz Samsel (72.), samob. (73.)

MŁODZICY - grupa IV

Reda II Szczytno - MKS Szczytno 6:1 (3:0); br.: Maciej Dudziec (20.), Tomasz Kaczyński (23.), Jakub Domżalski (32.), Jakub Miłek (42.), Damian Kujtkowski (53., 57.) - Bartosz Pieńkos (47.)

Reda I Szczytno - Pisa Barczewo 1:0 (1:0); br.: Kamil Rogacz (9.)

Huragan Morąg - Błękitni Pasym 0:7 (0:3); Mateusz Milewski (10., 37., 46.), Marcin Kruczyk (15.), Michał Jastrzębski (50., 52.), Michał Nosowicz (68.-k.)

TRAMPKARZE- grupa V

Reda Szczytno - Pisa Barczewo 5:1 (3:0); br.; Hubert Buła (2., 15., 24.), Piotr Rojewski (51., 55.-k.)

MKS Szczytno zakończył rozgrywki przed tygodniem.