Reprezentanci szczycieńskiej Katany przywieźli z Krosna Odrzańskiego cały worek medali Mistrzostw Polski Seniorów w Ju-jitsu. W ślady dorosłych poszły również trenujące w tym klubie dzieci.

Radośnie w Krośnie

W mistrzostwach, które odbyły się w sobotę 20 kwietnia wystartowało około 100 zawodników z 20 klubów. Doskonale w tym gronie spisali się reprezentanci Katany Szczytno. Po dwa złote medale wywalczyli: Jacek Szewczak (100 kg walka sportowa, +90 kg grappling), Anna Sikora (56 kg mocowanie i walka sportowa) oraz Kamil Hornowski (70 kg mocowanie, 65 kg walka sportowa). „Tylko” raz na najwyższym stopniu podium stanął Konrad Rybicki (90 kg mocowanie). Dwa srebrne medale zdobyła Dagmara Kozłowska, która nieznacznie przegrała w pojedynkach finałowych w mocowaniu i walce sportowej. Dodatkowo za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Annę Sikorę.

W Krośnie Odrzańskim odbył się również ogólnopolski turniej dzieci w ju-jitsu. W grupie 9-latków Kamil Zapadka z Katany wygrał przed czasem wszystkie walki i zdobył złoty medal. W mocowaniu Kamil stanął na drugim stopniu podium. Ten sam zestaw medali otrzymała Zuzanna Kania, rywalizująca z 10-latkami.

- Cieszę się z wyjazdu – trudno dziwić się komentarzowi trenera Jacka Szewczaka. -Pojechaliśmy w siedem osób, a przywieźliśmy 13 medali. Mino ze dla dzieci był to pierwszy start w tak dużej imprezie, pokazały, że umieją wygrywać rywalizację z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.