Rowerzyści w wieku od 9 do 50 lat

z całej Polski wzięli udział w rajdzie

w okolicach Jerutek.

Rowerzyści w wieku od 9 do 50 lat z całej Polski wzięli udział w rajdzie w okolicach Jerutek.

Rajd z Kreolią

W minioną środę w Jerutkach odbył się drugi już nawigacyjny rajd rowerowy. Jego uczestnicy mieli do pokonania 35 km. W rywalizacji wzięło udział 27 zawodników reprezentujących 9 drużyn. Oprócz pokonania trasy w jak najszybszym czasie ekipy miały za zadanie wykonać siedem zadań w punktach kontrolnych, np. rozwiązać łamigłówki o tematyce ekologicznej.

Impreza miała zakres ogólnokrajowy, bo jej uczestnikami były osoby zamieszkałe w różnych częściach Polski, spędzające wakacje na Mazurach.

- W rajdzie wzięło udział więcej osób niż w ubiegłym roku – cieszy się prezes fundacji Kreolia Joanna Gawryszewska, organizator zawodów, wyrażając nadzieję, że za rok będzie ich jeszcze więcej.

Ciekawostką jest fakt, że najmłodsi uczestnicy rajdu mieli po 9 i 10 lat. Organizatorzy przyznali pierwsze miejsca w dwóch różnych kategoriach. W „Drużynie na kółkach” zwyciężył Adam Halemba z Mrągowa, któremu towarzyszył 10-letni syn Dominik. Natomiast w kategorii „Solista na kółkach” zwyciężył Adam Makarewicz. Jak informuje Joanna Gawryszewska, uczestnikom wręczono nagrody rzeczowe przydatne w rozwijaniu pasji jeżdżenia na rowerze.

Podczas imprezy były atrakcje dla dzieci w postaci dużych zjeżdżalni i stoisk z łakociami. Na zakończenie wystąpiły miejscowe zespoły.

AK