Maciej Rajski powtórzył sukces z ubiegłego roku, zwyciężając w drugiej edycji turnieju Mazury Masters Cup Szczytno 2022

Rajski znów najlepszy
Uczestniczącym w zawodach tenisistom dopisywały humory, a mecze były na wyrównanym poziomie

Druga edycja tenisowego turnieju Mazury Masters Cup Szczytno 2022 za nami. W piątek i sobotę na kortach w Nowym Gizewie zawodnicy rywalizowali w grupach, grając systemem „każdy z każdym”. W półfinałach Maciej Rajski (Piotrków Trybunalski) pokonał Gabriela Matuszewskiego (Stawiguda), a Yann Wójcik (Warszawa) Dominika Nazaruka (Poznań). W finale zwyciężył Maciej Rajski 7:6, 6:4, który tym samym obronił zeszłoroczny tytuł. To najbardziej utytułowany zawodnik biorący udział w Turnieju. Wielokrotny Mistrz Polski, zwycięzca turnieju ITF, który jest także klasyfikowany na liście ATP.

W tym roku po raz pierwszy rozgrywano też pojedynki deblowe, które okazały się bardzo widowiskowe. W stawce czterech par niespodziewanie zwyciężyła najmłodsza, składająca się z zawodników z naszego regionu: 17-letniego Piotra Czaczkowskiego (Olsztyn) i 18-letniego Gabriela Matuszewskiego (Stawiguda). W decydującym meczu pokonali faworyzowaną parę Maciej Rajski Yann Wójcik 6:7, 6:4, 10:8. Trzecie miejsce zajęli Maks Samojłowicz (Warszawa) i Piotr Sowiński (Koszalin). Imprezie towarzyszył konkurs na celność serwisu. Zawodnicy celowali do ustawionych na korcie puszek po piłkach tenisowych. Zadanie okazało się niełatwe, a zwycięzcą został Dominik Nazaruk.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy i Gmina Szczytno.