Drużyna ratownictwa sportowego WOPR Szczytno 4 K podczas II Międzynarodowego Grand Prix Moraw w Brnie wywalczyła pięć medali.

W zawodach uczestniczyli ratownicy z Czech, Niemiec i Polski – łącznie 52 zawodników i 41 zawodniczek. Skład ekipy ze Szczytna tworzyli: Maciej Kaliszewski, Krystian Dąbrowski, Michał i Wojciech Kosińscy. Nasi reprezentanci zdobyli 5 medali – 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy. W sztafecie 4x25 m (holowanie manekina) WOPR Szczytno 4K został pokonany jedynie przez reprezentację Niemiec i zdobył srebrny medal. W sztafecie 4x25 m z pasem ratowniczym nasi zawodnicy zrewanżowali się Niemcom i zdobyli zasłużony złoty medal. Krążki w konkurencjach indywidualnych dla szczytnian zdobywali: Michał Kosiński (srebro na 100 m kombinowane) i Maciej Kaliszewski (srebrny medal w holowaniu manekina na 50 m). Ten ostatni zawodnik zajął w klasyfikacji generalnej Grand Prix 3. miejsce. Tuż za nim został sklasyfikowany Michał Kosiński. Krystian Dąbrowski uplasował się na 12., a Wojciech Kosiński - na 19. miejscu.

- Z przykrością zauważamy, że choć drużyna WOPR Szczytno 4K już od roku z powodzeniem reprezentuje miasto Szczytno, powiat szczycieński, WOPR Olsztyn na zawodach w kraju i za granicą, to ciągle „nie jest godna” zauważenia przez odpowiednie władze - ubolewa Michał Kosiński. - Może dlatego, że koszty wszystkich startów ponosimy sami, nikt nam nie pierze strojów sportowych, nie wynajmuje autobusów i nie płaci trenerom oraz działaczom.