Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych, których w sezonie nie brak w powiecie szczycieńskim. Oto nasze propozycje na najbliższe dni:

SZCZYTNO

Piątek, 28 czerwca, ruiny zamku krzyżackiego, godz. 20.00 - Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”. Wystąpią: Hanna Banaszak, Marek Dyjak. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury.

Sobota, 29 czerwca, godz. 16.00, Miejski Dom Kultury, „Dzień Kultury Kurpiowskiej” organizowany przez Stowarzyszenie „Kurpie w Szczytnie”. W programie: degustacja potraw regionalnych, kiermasz plastyki obrzędowej. O godz. 17.00 program artystyczny w wykonaniu zespołów i solistów kurpiowskich: „Jutrzenka” (Jednorożec), „Puszcza Zielona” (Łyse), „Harmoniści” (Myszyniec), „Wystek” (Szczytno), gadki kurpiowskie.

Niedziela, 30 czerwca, Miejski Dom Kultury, godz. 15.30 – spektakl „Komnata czasu” w wykonaniu aktorów Teatru Króla.

PASYM

Sobota, 29 czerwca, godz. 18.00, kościół ewangelicko-augsburski. Pierwszy w tym roku koncert w ramach XVI Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Waldemar Krawiec (organy) i Marcin Zieliński (akordeon). Wstęp wolny.

Sobota, 29 czerwca, godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury – wernisaż wystawy malarstwa Ewy Rudnickiej.

Oprac. (kee)