SZCZYTNO

Środa, 21 sierpnia, aula Gimnazjum nr 1, ul. Kasprowicza, godz. 19.00 – spektakl teatralny „Kalino malino czerwona jagodo”, bilety – 15 złotych. Dla Czytelnika, który w środę jako pierwszy przyjdzie do redakcji z najnowszym numerem „Kurka” mamy darmową wejściówkę.

Tego samego dnia o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury odbędą się warsztaty teatralne dla młodzieży. Wstęp wolny, zapisy w sekretariacie MDK. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu Instytutu Teatralnego „Teatr Polska”.

OLSZYNY

Niedziela, 25 sierpnia, Dożynki Powiatowe

Program: od godz. 12.00 – dziękczynienie za plony (msza polowa, oficjalne otwarcie, ceremoniał dożynkowy prowadzony przez zespół „Kurpie” z Rozóg); od godz. 14.00 – Folklor i tradycja (występy zespołów „Magurzanie” z Łodygowic w powiecie żywieckim, „Kapriz” z Rejonu Swietłogorskiego w Rosji, zespołu ludowego z Litwy, zespołu „Romanca”, Kapeli Jakubowej i in., ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych); od godz. 20.00 do 24.00 – Muzyka, śpiew, zabawa – gwiazdy wieczoru: Janusz Laskowski, zespół Topless, zabawa taneczna z lokalnym zespołem.

Dożynkom towarzyszyć będą: międzygminny konkurs stoisk i wieńców dożynkowych, pokaz sztucznych ogni, parada postaci baśniowych, giełda staroci, rywalizacja sportowa gmin na wesoło, wesołe miasteczko dla dzieci, kiermasz książek, stoiska handlowe i promocyjne.