Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych, których w sezonie nie brak w powiecie szczycieńskim. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

SZCZYTNO

Piątek, 25 lipca, amfiteatr lub sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury, godz. 20.00 – koncert zespołu Dubska, wstęp wolny.

PASYM

Sobota, 26 lipca, kościół ewangelicko-augsburski, godz. 18.00 – w ramach XVII Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpi Katalin Mali (organy) z Węgier. Urodzona w 1977 r. artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Budapeszcie, a następnie kontynuowała edukację w Monachium. Od 2002 r. jest koncertującą organistką w opactwie benedyktyńskim w Tihany. Regularnie koncertuje na Węgrzech i wielu europejskich miastach. Wstęp na koncert wolny.

DŹWIERZUTY

Niedziela, 27 lipca, kościół ewangelicko-augsburski, godz. 18.00. Wystąpi prof. Klemens Schnorr (organy) z Niemiec. Absolwent Akademii Muzycznej i Uniwersytetu w Monachium. Laureat prestiżowych konkursów organowych we Włoszech i Niemczech. Obecnie jest doradcą artystycznym dynastii książąt Leiningen oraz dyrektorem artystycznym cyklu „Amorbach Abbey Concerts”. Wykłada w klasie organów na Akademii Muzycznej we Freiburgu. Wstęp na koncert wolny.

WIELBARK

Niedziela, 27 lipca, budynek byłego kościoła ewangelickiego, godz. 18.30. W ramach cyklu letnich koncertów w zabytkach Wielbarka Fundacja „Kreolia” - Kraina Kreatywności zaprasza na „Inspiracje muzyczne prozą i poezją pisane”. Wystąpią: talenty muzyczne z gminy Wielbark oraz grupa wokalno – instrumentalna „Wreszcie”. Wstęp wolny.

ŚWIĘTAJNO

Sobota, 26 lipca, ul. Młodzieżowa (teren przy gimnazjum), godz. 15.00 – IX Turniej Wsi.

Program: 15.00 – rozpoczęcie turnieju; 15.15 – prezentacja sołectw; 15.30 – konkurs na chlebowy smarownik i flagę; 15.40 – turniej sołectw na sportowo; 17.15 – ogłoszenie wyników turnieju i konkursu na pamiątkę gminy Świętajno; 17.30 – otwarcie inwestycji gminnych; 18.30 – kabaret „Świerszczychrząszcz”; 20.00 – Abba Show; 21.30 – Black Jack Band; 22.30 – pokaz sztucznych ogni; 22.40 – Boney M. Show; 24.00 – Black Jack Band.

Oprac. (ew)