Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych, których w sezonie nie brak w powiecie szczycieńskim. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

SZCZYTNO

Sobota, 16 sierpnia – Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego.

Program: 10.00 – msza św. w intencji żołnierzy i pracowników wojska w kościele Wniebowzięcia NMP, 12.00 – uroczysty apel na pl. Juranda (wręczenie aktów mianowań i odznaczeń, apel pamięci, salwa honorowa, defilada pododdziałów), 13.00 – piknik na pl. Juranda (pokaz sprzętu wojskowego, koncert piosenek patriotycznych i wojskowych), 13.00 – 16.00 – gra terenowa „Depcząc po piętach” - plaża miejska.

Sobota, 16 sierpnia, godz. 20.00, amfiteatr Miejskiego Domu Kultury – koncert bluesowego zespołu Tortilla. Wstęp wolny.

Niedziela, 17 sierpnia, od godz. 16.00, stadion miejski na ul. Śląskiej - „Lato z Radiem”. Wystąpią m.in. Enej i Zakopower. Koncert poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Wstęp wolny.

FARYNY

Piątek, 15 sierpnia, godz. 14.00 – festyn ekologiczny. W programie: część artystyczna w wykonaniu dzieci, degustacja potraw z jagód, gry i zabawy dla uczestników, zabawa taneczna.

TARGOWO

Niedziela, 17 sierpnia – I Dożynki Parafialne

12.00 – msza święta i prezentacja wieńców dożynkowych. Następnie przewidziany jest poczęstunek przygotowany przez miejscowe gospodynie, występy zespołu parafialnego oraz lokalnych talentów. Na koniec wystąpi Nieformalna Grupa Teatralna „Domalesia” z widowiskiem „Jak to z chlebem onegdaj było”. Przygotowany z rozmachem barwny spektakl w oryginalny sposób ukaże drogę od kłosa do bochna chleba.