Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu szczycieńskiego. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

 

SZCZYTNO

* 17, 18, 19 lipca (piątek, sobota, niedziela) – Dni i Noce  - Szczytno 2015. Szczegółowy program imprezy we wkładce dołączonej do „Kurka”.
* Wtorek, 21 lipca, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Polska 8, godz. 18.00. MBP oraz Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury „Anima” zapraszają na spotkanie monograficzno-literackie pt. „Czy kolej wąskotorowa w Sulejkach może przejechać trzy owce naraz, czyli świat Siegfrieda Lenza wcielonego w mazurską jabłoń”. O pisarzu i jego twórczości opowiadać będzie Robert Wasilewski. Fragmenty prozy Siegfrieda Lenza przeczytają Katarzyna Siergiej i Mateusz Witczuk, aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Siegfried Lenz (1926 – 2014) to urodzony w Ełku niemiecki prozaik i dramaturg z mazurskim rodowodem.

PASYM

* Sobota, 18 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00. W ramach XVIII Międzynarodowych Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Pasym – Dźwierzuty 2015  wystąpi Adam Klarecki (organy). Muzyk pochodzi ze Świdnicy, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Wałbrzychu oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Działalność koncertową rozpoczął w 1993 r., na swoim koncie ma występy w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Finlandii, Czechach i Niemczech. Od połowy lat 90. mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Jest także nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku.
Wstęp na koncert wolny.

DŹWIERZUTY

* Niedziela, 19 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00. Wystąpi prof. Jan van Mol z Belgii (organy). Organista, klawesynista, wirtuoz gry na fisharmonii. Studiował m.in. w Konserwatorium w Antwerpii. Jako organista otrzymał wiele nagród, jest także laureatem międzynarodowego konkursu organowego w Avila (Hiszpania). Wstęp na koncert wolny.
Oprac. (ew)