Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu szczycieńskiego. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

 

Pasym

* Sobota, 25 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00. W ramach XVIII Międzynarodowych Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Pasym – Dźwierzuty 2015 wystąpią: Petra Müller (organy) i Rüdiger Funk (instrumenty perkusyjne). Oboje przyjadą do Pasymia z Hamburga.

Petra Müller od 2004 r. jest kantorem w Hamburgu – Rissen. Prowadzi też różne zespoły kameralne i instrumentów dętych. Zainicjowała cykl koncertów „Hamburski Singalongs”. W ostatniej edycji wzięło udział 3000 uczestników.

Rüdiger Funk jest absolwentem klasy instrumentów perkusyjnych w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Od 25 lat współpracuje z wieloma orkiestrami, zespołami, teatrami muzycznymi północnych Niemiec. Od 2005 r. współpracuje z Petrą Muller. Wstęp wolny.

Dźwierzuty

* Niedziela, 26 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00. Wystąpi Henryk Gwardak (organy). Muzyk pochodzi z Wrocławia, już w wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu w klasie organów. Po uzyskaniu dyplomu podjął pracę pedagogiczną w średnich szkołach muzycznych w Legnicy, a następnie w Elblągu. Przez blisko 10 lat był w tym mieście organistą katedry św. Mikołaja. W 1980 r. zapoczątkował cykl koncertów organowych w Elblągu, Kwidzynie i Stegnie. Był też dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Na swoim koncie ma ponad 400 koncertów w Polsce i ponad 20 w krajach Europy, a także w Ameryce Południowej i Japonii. Wstęp wolny.

Jerutki

* 24 – 25 lipca , scena „Pod skrzydłem”, godz. 21.00 – spektakl teatralny „Dzika jabłoń” zrealizowany w ramach projektu Stowarzyszenia „Anima”. Scenariusz oparty na prozie pochodzącego z Mazur pisarza Siegfrieda Lenza. Reżyseria: Jacek Malinowski. Obsada: Katarzyna Siergiej, Mateusz Witczuk, aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz uczestnicy warsztatów aktorskich. Muzyka: Robert Wasilewski.

Wstęp wyłącznie z bezpłatnymi wejściówkami, które można otrzymać w MDK-u oraz siedzibie Fundacji Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach w godz. 11.00 – 17.00.

Orzeszki

* Niedziela, 26 lipca, plac przy świetlicy, godz. 13.00 - festyn rodzinny „Przyjazne Orzeszki” i Festiwal Kultury Ludowej.

Oprac. (ew)