Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu szczycieńskiego. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

SZCZYTNO

* Piątek, 31 lipca, Galeria Sztuki WSPol, godz. 18.00 – wystawa zdjęć Tadeusza Zagoździńskiego „Warszawa – miasto, po którym przeszła śmierć”.
Prezentowane zdjęcia mały Tadeusz wykonał pod opieką ojca i jego kolegi. Aparat, którym fotografował, to prawie camera obscura, z jednym czasem 1/30 i trzema przysłonami. Chłopiec starał się wiernie oddać klimat wyzwolonej, ale zrównanej z ziemią Warszawy. Wystawa będzie czynna od 3 do 21 sierpnia od poniedzialku do piątku  w godz. 8.00 – 15.00.
* Piątek, 31 lipca, Muzeum Mazurskie, godz. 19.00. Promocja książki Leszka Mierzejewskiego pt. „Prowincja”.
* Sobota, 1 sierpnia, pl. Juranda, VIII Święto Mazurskiego Kartoflaka. W programie: 12.00 – jarmark mazurski: rękodzieło, kulinaria, muzyka folkowa, konkursy z nagrodami dla publiczności; w fosie zamkowej – wioska rycerska (drużyna łucznicza Szczytno), warsztaty pn. „Prusowie ze wsi Sędyty” (kuchnia średniowiecza, dom garncarza, tkaczki i wróżki); 14.00 – darmowa degustacja kartoflaka, warsztaty i pokazy tańca na plaży miejskiej; 18.00 – występy zespołów muzycznych – Kapela Jazgodki, Transkapela.

PASYM

* Sobota, 1 sierpnia, kościół ewangelicko-augsburski, godz. 18.00. W ramach XVIII Międzynarodowych Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Pasym – Dźwierzuty 2015 wystąpią: dr Irena Czubek – Davidson (harfa celtycka), dr Lindsay Davidson (dudy szkockie), duet organowy Ewelina Bachul i Barbara Lorenc.
Dr Irena Czubek – Davidson jest harfistką Filharmonii Krakowskiej oraz asystentką w Akademii Muzycznej w Krakowie. Współzałożycielka tria „Celtic Triangiel” (sopran, dudy szkockie, harfa haczykowa).
Dr Lindsay Davidson – w historii gry na dudach jest pierwszą osobą na świecie, która ukończyła studia muzyczne w tym kierunku. Napisał około pięciuset utworów, w tym ponad sześćdziesiąt na dudy i różne zespoły od kwartetu smyczkowego do orkiestry symfonicznej, m.in. dwa koncerty na dudy i orkiestrę.
Wstęp wolny.

DŹWIERZUTY

* Niedziela, 2 sierpnia, kościół ewangelicko-augsburski, godz. 18.00. Wystąpią: Marcin Armański (organy), Julietta Gonzales de Springer z Meksyku (sopran).
Marcin Armański jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Pełni funkcję kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy oraz organisty kościoła klasztornego oo. paulinów. Laureat ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich.
Julieta Gonzales dr Springer urodziła się w Meksyku, gdzie zaczynała naukę śpiewu w Konserwatorium Narodowym. Studia wokalne ukończyła w krakowskiej Akademii Muzycznej, a następnie kontynuowała naukę w Centrum Muzyki Dawnej w Genewie. Występuje jako solistka z wieloma zespołami muzyki dawnej oraz organistami i klawesynistkami. Repertuar artystki obejmuje nie tylko muzykę dawną, ale i współczesną oraz tradycyjną i klasyczną z Meksyku i krajów iberoamerykańskich. Wstęp wolny.