Letni czas sprzyja nie tylko wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu szczycieńskiego. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

 

SZCZYTNO

* Piątek, 28 sierpnia, dziedziniec ratusza, godz. 18.00 – Kabareton. Wystąpią Krzysztof Daukszewicz i Kabaret Jurki. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Miejskim Domu Kultury.

ŚWIĘTAJNO

Niedziela, 30 sierpnia,
Dożynki Powiatowe.
Program uroczystości: 12.00 – msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, oprawa muzyczna – chór „Pasjonata”; 13.30 – przemarsz korowodu dożynkowego na plac rekreacyjno-sportowy przy gimnazjum w Świętajnie; 14.00 – ceremoniał dożynkowy, oprawa muzyczna – Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie” z Rozóg, 14.30 – 20.00 – blok artystyczny; godz. 20.00 – gwiazda wieczoru – Małgorzata Ostrowska z zespołem, 21.30 – Teatr Tańca z Ogniem Mantra, pokaz fajerwerków, 22.00 – Black Jack Band – zabawa taneczna.
Imprezy towarzyszące: międzygminny konkurs stoisk i wieńców dożynkowych, rywalizacja sportowa gmin, atrakcje i animacje dla dzieci (wstęp wolny), stoiska z rękodziełem, handlowe i gastronomiczne, stoisko Nadleśnictwa Spychowo, wystawa sprzętu rolniczego.

NARTY

* Sobota, 29 sierpnia, plaża, godz. 18.00 – festyn „Pożegnanie lata”. W programie: występ zespołu „Cała reszta”, konkursy sportowe na wesoło (przeciąganie liny, biegi na nartach), zabawa pod chmurką z Bartoszem Abramskim, stoisko z domowym jadłem.