Letni czas sprzyja wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu szczycieńskiego. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

SZCZYTNO

 Recepta na nudę* Czwartek, 30 czerwca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00 – koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „PRO MUSICA ANTIQUA”. W zabytkowym wnętrzu kościoła przy ul. Warszawskiej po raz kolejny wystąpi założony w 1992 r. przez Leszka Szarzyńskiego zespół. Skupia on wybitnych artystów – solistów orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. Wstęp wolny.

* Sobota, 2 lipca, dziedziniec ratusza, godz. 20.00 – koncert „Poezja na dziedzińcu”. Do krainy łagodności turystów i mieszkańców zabiorą tym razem Elżbieta Adamiak oraz szczytnianka Kaja Wasilewska, laureatka olsztyńskich „Spotkań Zamkowych”. Bilety w cenie 20 zł można kupić w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury oraz na miejscu, przed koncertem.

* Niedziela, 3 lipca , Stadion Leśny przy ul. Ostrołęckiej, godz. 10.00 – XLIII Warmińsko – Mazurska Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny.

REKOWNICA

Sobota, 2 lipca, godz. 16.00 – Wielki Wakacyjny Festyn. W programie: stoisko przyrodnicze „Opowieści z mchu i paproci” poprowadzi Jarosław Frąckowiak, pogadanka historyczna na temat konnej jazdy w XVII w. (strzelnica łucznicza, walka na szable dla dzieci i dorosłych), zabawa taneczna, poczęstunek z grilla, gry, zabawy, konkursy.

POŁOM KOŁO SPYCHOWA

Piątek, 1 lipca, plaża, godz. 17.00 – otwarcie ścieżki historycznej prezentującej fortyfikacje Szczycieńskiej Pozycji Leśnej z 1901 – 1944 r. Program: godz. 17.00 – uroczyste otwarcie ścieżki, 17.15 – spacer po ścieżce z organizatorami. Na trasie niespodzianka – żołnierze Wermachtu w mundurach z epoki, 19.15 – spotkanie przy ognisku.
Powstanie ścieżki jest inicjatywą kilku instytucji i lokalnej społeczności. Dzięki wspólnym siłom i wzajemnej pomocy udało się stworzyć wyjątkową trasę po historycznych umocnieniach Szczycieńskiej Pozycji Leśnej, która jest pierwszą taką ścieżką w powiecie szczycieńskim.

DŹWIERZUTY

Niedziela, 3 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00. Wystąpi Karol Hilla (organy). Muzyk jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów, kształcił się również w Hamburgu. Laureat wielu konkursów i nagród. Pełni funkcję organisty w kościele św. Andrzeja Boboli w Gdyni. Wstęp na koncert wolny.

PASYM

* Sobota, 2 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00. W ramach XIX Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej 2016 wystąpią: prof. Roman Perucki (organy), Maria Perucka (skrzypce), Łukasz Długosz (flet), Łukasz Perucki (skrzypce), Kamil Zawadzki (skrzypce). Koncert zainauguruje obchody 625-lecia pasymskiego kościoła. Wstęp wolny.

WITÓWKO

Przełaj łuczniczy ku pamięci najazdu tatarsko – polskiego na Prusy Książęce
Program: 29 czerwca (środa) i 1 lipca (czwartek), godz. 18.00 – nauka strzelania z łuku, 2 lipca (sobota), godz. 10.00 – rozpoczęcie zawodów. Udział w zawodach i zajęciach jest darmowy. Wszelkie pytania i informacje: , facebook.com/hkkrom

oprac. (ew)