Letni czas sprzyja wypoczynkowi na łonie przyrody, ale też udziałowi w koncertach lub imprezach plenerowych organizowanych na terenie powiatu szczycieńskiego. Oto, co wydarzy się w najbliższych dniach:

 

SZCZYTNO

Piątek – niedziela (22.07 – 24.07) – Dni i Noce 2016. Szczegółowy program imprezy we wkładce dołączonej do „Kurka Mazurskiego”.

Sobota, 23 lipca, Miejski Dom Kultury, godz. 17.00 – wernisaż wystawy Jolanty Rejs „E-migracja”. Podczas wernisażu wystąpi gitarzysta Piotr Krępeć. Urodzona w Szczytnie Jolanta Rejs w latach 2005 – 2012 odbyła studia artystyczne w Goldsmiths University of London oraz Royal Academy Schools w Londynie. Jej praktyka artystyczna znajduje się na pograniczu grafiki warsztatowej ze znacznym ukierunkowaniem na drzeworyt. Artystka interesuje się też m.in. fotografią analogową i cyfrową.

PASYM

Piątek, 22 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00 – w ramach XIX Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpi dr hab. Tomasz Orlow (organy), organista, improwizator, organolog i organmistrz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wstęp na koncert wolny.

Sobota, 23 lipca, Rynek, godz. 21.30 – projekcja filmu Jerzego Skolimowskiego „Cztery noce z Anną”.

LIPNIKI

Sobota, 23 lipca, godz. 17.00 – festyn wiejski. W programie: konkurs kulinarny, zawody sprawnościowe, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Odnowa”, atrakcje dla dzieci, występ taneczny „Hulahopek” i „Czaderek”, zabawa taneczna z zespołem „Project Newi” (godz. 20.00).

DŹWIERZUTY

Niedziela, 24 lipca, kościół ewangelicko – augsburski, godz. 18.00 – koncert organowy Caline Malnoury z Francji i polskiego wiolonczelisty Krzysztofa Pawłowskiego. Wstęp wolny.

WIELBARK

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty malarskie, które odbędą się 25 lipca (poniedziałek) na terenie Nadleśnictwa Jedwabno. Zapisy do 20 lipca w GOK-u.

oprac. (ew)