Blisko 400 zawodników przystąpiło do rozgrywanej w sobotę i niedzielę czwartej już edycji Triathlonu Szczytno.

Rekordowa frekwencja
Triathlonowe zmagania rozpoczynały wyścigi pływackie/ fot. facebook.com/triathlonszczytno

Pierwszego dnia rywalizowano na krótszych odcinkach, drugiego zawodnicy pokonywali dystanse olimpijskie. W zaplanowanych konkurencjach udział mogli wziąć i amatorzy, i doświadczeni zawodnicy. Na dystansie olimpijskim, w którym trzeba pokonać: 10 km biegiem, 40 km na rowerze i przepłynąć 1500 metrów, zwyciężył Maciej Wiśniewski z Ostródy, a pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Wioleta Jarocka z Serocka. W ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 18. miejscu. Reprezentant Szczytna Dawid Przybylski zwyciężył na dystansie 1/8IM, uzyskując czas 01:13:38.

- Z roku na rok przyjeżdża do nas więcej zawodników. I tak też było tym razem – cieszy się organizatorka czwartej już edycji zawodów w Szczytnie Anna Jesień, olimpijka z Sidney, Aten, Pekinu i Londynu w biegu na 400 metrów przez płotki.