Orlen Reklama Top

Advertisement

Młodzi lekkoatleci Gwardii Szczytno osiągnęli kilka wartościowych wyników podczas mityngu lekkoatletycznego w Ostródzie.

Rekordy w Ostródzie
Podczas niedawnego zgrupowania ekipa ze Szczytna miała okazję pozować do zdjęcia ze zwycięzcą konkursu tyczkarzy w Międzyzdrojach Piotrem Liskiem

Najpierw było zgrupowanie w dalekim Świnoujściu, gdzie nasi zawodnicy oglądali m.in. konkurs skoku o tyczce, później przyszedł czas na występ w znacznie bliższej Ostródzie.

W minioną niedzielę największe powody do zadowolenia miał Karol Kijewski. Podopieczny trenera Macieja Bukowieckiego (syna Ireneusza) ustanowił dwa rekordy życiowe. W rzucie dyskiem (1 kg) uzyskał 30,31 m, co jest drugim wynikiem w Polsce w kategorii U14 dzieci starszych. Równie dobrze spisał się w rzucie oszczepem (600 g), uzyskując 28,58 m – jest to piąty wynik w Polsce w tej samej kategorii wiekowej. - Rośnie nam nowy talent w rzutach, który w najbliższych latach rozsławi Szczytno na arenach krajowych i międzynarodowych – mówi trener Ireneusz Bukowiecki. Rekordy życiowe w Ostródzie ustanowili również: Anna Bojanowska w biegu na 600 m – 1:51:01 min, Aleksandra Fuczek na 300 m - 50,94 s, Kamil Kunce na 1000 m – 3:31:12 min. W skoku w dal Wojciech Tabaka uzyskał 5,08 m.

(i), (gp)