Wycieczki piesze, rowerowe i spływ kajakowy, a na koniec ognisko ze wspólnym śpiewem – takie atrakcje towarzyszyły tegorocznej majówce w Wielbarku.

Rekreacyjna majówka
Atrakcyjną majówkę zwieńczyło ognisko przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Kucborka

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Wielbarskiej tegoroczną majówkę postanowili wykorzystać na aktywny wypoczynek. Przygotowany, pełen atrakcji program obejmował wycieczki: pieszą i rowerową oraz spływ kajakowy. Na końcu wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku, które przygotowało Stowarzyszenie Kobiet Kucborka.

- Mimo zmęczenia po przebyciu wielu kilometrów, uczestnicy majówki przy sprzyjającej pogodzie bawili się doskonale. Były śpiewy przy dźwiękach gitar, a w repertuarze znane przeboje ze śpiewnika wydanego specjalnie na tę okazję – mówi Krzysztof Kostrzewa, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Wielbarskiej podkreślając, że panie z Kucborka przygotowały wyśmienite ,,jedzonko”. Chętni mogli wziąć jeszcze udział w meczu piłki siatkowej.

- Wszystkim uczestnikom Aktywnej Majówki dziękujemy za aktywny udział w naszej imprezie i zapraszamy za rok – dodaje prezes.