Nie wiadomo czy i kiedy doczekamy się przebudowy najbardziej krętego odcinka trasy krajowej 53 Leleszki – Grom. Chociaż jest już sporządzona dokumentacja, termin realizacji jest nieznany. Na osłodę kierowcom GDDKiA prowadzi na wybranych odcinkach tej drogi remonty nawierzchni.

Remont zamiast prostowania

Trwają prace remontowe na drodze krajowej 53. Wykonawca, firma PUDIZ, prowadzi roboty na dwóch odcinkach o długości ok. 1 km: Leleszki – Grom i Jęcznik – Szczytno. - Zakres prac obejmuje frezowanie starej nawierzchni, profilowanie oraz wykonywanie warstwy wiążącej i ścieralnej – informuje rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki. Dodatkowo na odcinku Leleszki – Grom wykonany zostanie remont zatok autobusowych, a w Jęczniku przebudowany chodnik. Koszt remontu odcinka Leleszki – Grom wynosi ponad 830 tys. zł, a Jęcznik – Szczytno ok. 1 mln zł.

Przypomnijmy, że według jeszcze niedawnych zapowiedzi GDDKiA, trasa olsztyńska miała być prostowana na odcinku Leleszki – Jęcznik. Jest już nawet opracowana dokumentacja projektowa na to zadanie, podobnie jak na budowę ronda przy zbiegu ulic Wileńskiej, Leyka, Polskiej i Piłsudskiego w Szczytnie. Niestety obie inwestycje nie zostały ujęte w programie budowy dróg krajowych na najbliższe lata i nie mają zapewnionego finansowania.

– Nie jest możliwe wskazanie, kiedy nastąpi ich realizacja - potwierdza rzecznik GDDKiA.

(o)