Przychodnia rodzinna TAR-MEDICA TARASIUK w Szczytnie zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny. To dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Rentgen dla przychodni
Umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu w wysokości blisko 250 tys. zł doktor Ewie Tarasiuk przekazała członkini Zarządu Województwa Sylwia Jaskulska

Do przychodni zostanie zakupiony aparat rentgenowski. Pacjenci, nie tylko z przychodni, będą mogli w razie potrzeby wykonać zdjęcie RRG na miejscu i w ramach świadczeń z NFZ. To znaczne ułatwi i przyspieszy diagnozę. Podniesie też komfort pacjentów. – Bardzo się cieszę, że medycyna w moim powiecie się rozwija. Nie mamy nic cenniejszego niż zdrowie, a w dbaniu o nie, na pierwszym miejscu musi być profilaktyka. Nowoczesny sprzęt medyczny powala szybko diagnozować wszelkie nieprawidłowości – mówi Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która przekazała doktor Ewie Masłowskiej- Tarasiuk umowę dofinansowania w wysokości blisko 250 tys. zł. Obecnie trwają prace adaptacyjne pomieszczenia gdzie stanie aparat. Według wstępnych przymiarek, pracownia rentgenowska w szczycieńskiej przychodni ruszy w lipcu.

(o)