W najbliższy piątek w Targowskim Dworze odbędzie się kolejne wydarzenie kulturalne organizowane przez biuro Citart. Tym razem z publicznością spotka się wokalista, aktor i osobowość telewizyjna, Robert Janowski, znany m.in. z występów w musicalu „Metro” oraz prowadzenia przez lata popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?”

Robert Janowski w Targowskim Dworze
Robert Janowski zagości w Targowskim Dworze już w najbliższy piątek

Spotkanie autorskie z Robertem Janowskim będzie już drugim wydarzeniem kulturalnym organizowanym w Targowskim Dworze przez biuro Citart. W lipcu można tu było posłuchać recitalu Kubu Michalskiego, który zaprezentował ballady Leonarda Cohena.

Tym razem do Targowa przyjedzie Robert Janowski. Artysta swoją karierę rozpoczynał w pierwszym polskim rock – musicalu „Kompot”. Mając zaledwie 22 lata, skomponował do niego muzykę do tekstów Jonasza Kofty i wcielił się w postać głównego bohatera. Występował również w zespołach rockowych, m.in. Oddziale Zamkniętym. Przełom w jego karierze przyniosła główna rola w mającym status kultowego musicalu „Metro”. Na początku lat 90. wylansował popularne przeboje, takie jak „Mury Jerycha” oraz „W nas i wokół nas”. Pierwsza z tych piosenek przez osiem miesięcy utrzymywała się na pierwszym miejscu w plebiscycie „Muzycznej Jedynki”. Robert Janowski to też aktor. Na swoim koncie ma role teatralne, filmowe i serialowe. Można go było zobaczyć m.in. w filmach „Nocne graffiti” czy „Porze na czarownice” oraz serialach „Na dobre i na złe” i „Na Wspólnej”. Bodaj największą popularność zyskał jako prowadzący, przez 21 lat, teleturniej „Jaka to melodia”. Jest zdobywcą pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną i laureatem czterech Telekamer. Sam jednak najbardziej ceni sobie swoje solowe dokonania. Nagrał kilka płyt, w tym krążki z największymi przebojami lat 20. i 30. oraz 80.

Spotkanie autorskie z Robertem Janowskim odbędzie się w najbliższy piątek 22 września o godz. 19.00 w Targowskim Dworze. Wstęp 85 złotych.

(ew)