Dobiegły końca obchody tegorocznych Dni Rodziny w powiecie szczycieńskim. Podsumowująca je uroczystość odbyła się w piątek 2 czerwca w Szymanach.

Po mszy świętej odprawionej w miejscowym kościele przez ks. proboszcza Jacka Bacewicza uczestnicy udali się na dziedziniec szkoły podstawowej. Tam do zgromadzonych dzieci i ich rodziców okolicznościowe słowa wygłosili wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski, wicestarosta Wiesław Szubka i dyrektor SP w Szymanach Irena Dzierlatka.

Wójt Wojciechowski mówił o zagrożeniach w prawidłowym funkcjonowaniu rodziny: - Dzieciństwo powinno być beztroskie, pełne radości i miłości, nauki i zabawy. Niestety, w wielu domach jest zupełnie inaczej. W takich sytuacjach granica przejścia z dzieciństwa w dorosłość jest niewidoczna.

Starosta Szubka przypominał natomiast, że są instytucje powołane specjalnie do zajmowania się nieszczęściem ludzkim w rodzinie, ale, jak podkreślał, nic jej nie zastąpi.

Z kolei dyrektor Dzierlatka mówiła o potrzebie pomocy ludziom znajdującym się w ciężkim położeniu.

Część artystyczną, w której wystąpili uczniowie wszystkich szkół gminy Szczytno wypełniły inscenizacje teatralne, piosenki, tańce, recytacje a także pokaz mody. Były też potyczki sportowe i przejażdżki konne. Można było również obejrzeć wystawę fotografii rodzinnych, prac plastycznych uczniów oraz zapoznać się z najnowszym wydaniem gazetki szkolnej. Na zgłodniałych czekały smakołyki z grilla, grochówka i pyszne ciasta.

(o)

2006.06.07