Zawodnicy ASW Szczytno zajęli drużynowo trzecie miejsce w Rodzinnym Turnieju Pięciu Dojo Karate Kyokushin, który odbył się w Jonkowie.

limg("32_FOTO B.JPG", "Drużyna Dariusza Hrynowieckiego (z lewej) zajęła

w Jonkowie trzecie miejsce");

W turnieju wystartowało blisko 250 zawodników z klubów z Jonkowa, Iławy, Ostróda, Zambrowa i Szczytna. Do Jonkowa przyjechało utytułowane małżeństwo z Zambrowa: Anna Kaczyńska-Youssfi (mistrzyni Europy, Polski i USA, brązowa medalistka MŚ) i Skander Youssfi (medalista mistrzostw Europy i Afryki, mistrz Tunezji). Gościem honorowym turnieju był czynny do niedawna siatkarz, a obecnie poseł Paweł Papke.

- Po konkurencjach sprawnościowych, w których udział wzięli najmłodsi adepci karate w wieku 5 lat, ich starsi koledzy i koleżanki oraz rodzice, rozpoczęły się konkurencje kumite (walki), które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony licznie zgromadzonej publiczności – tłumaczy sensei Dariusz Hrynowiecki. - Najwięcej emocji towarzyszyło walkom w strefie medalowej. W ich trakcie sędziowie wielokrotnie musieli decydować o dogrywce ze względu na wyrównany, wysoki poziom walk prezentowanych przez zawodników .

Reprezentacja ASW Szczytno łącznie zdobyła 10 medali:1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe. Drużynowo zajęła 3. miejsce. Wygrała Ostróda, wyprzedzając Działdowo.

(orz)