Trzynaście drużyn wystartowało w odbywających się w Sasku Małym Rodzinnych Zawodach Wędkarskich. Zwycięzcy podczas trwającego półtorej godziny połowu złowili prawie 1,5 kg ryb.

Rodzinne wędkowanie
Pogoda wędkarzom dopisała, a połowy okazały się bardzo udane

Wtorek 3 maja po raz kolejny był świętem wędkarzy w gminie Wielbark. W tym dniu odbyły się Rodzinne Zawody Wędkarskie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu Polskiego Związku Wędkarskiego Koło 74 w Szczytnie i kierownika Hali Sportowej w Wielbarku Wojciecha Kulisa.

W poławianiu ryb na łowisku w Sasku Małym udział wzięło 13 drużyn – dzieci z opiekunami w trzech kategoriach – przedszkole, klasy I-VI, klasy VII-VII i powyżej. W tym roku ryba brała doskonale, dopisała także pogoda. Połowy trwały 1,5 godziny, a zwycięska para wyciągnęła z wody prawie 3 kg ryb. Złowione ryby po zważeniu przez komisję sędziowską otrzymały drugie życie i trafiły ponownie do wody.

Po zawodach przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów

Po zakończeniu zawodów zawodnicy zostali zaproszeni na polową grochówkę i kiełbaskę pieczoną na ognisku. Zwycięzcy zawodów: kat. przedszkolaki - Marcelina Kurpińska i Jacek Krupiński, kat. klasy I-VI: Kornel Deptuła i Dariusz Deptuła, kat. klas VII-VIII: Paweł Tumiński i Lucjan Tumiński.

(m)