Bartosz Owczarek z Jakubem Owczarkiem oraz Mateusz Sędziński z Marcinem Sędzińskim wygrali w swoich kategoriach wiekowych w Rodzinnych Zawodach Wędkarskich zorganizowanych na łowisku w Sasku Małym.

Rodzinne wędkowanie w Sasku
Zdjęcie nie kłamie – wędkowanie w Sasku miało jak najbardziej rodzinny charakter

Zawody zostały przeprowadzone 3 maja. W rodzinnym łowieniu wzięło udział trzydziestu sześciu wędkarzy z terenu gminy Wielbark oraz Olsztyna. Przed rozpoczęciem zawodów, uczestnicy pozbierali śmieci ze swoich stanowisk. Tego dnia ryba brała wyjątkowo. W ciągu dwóch godzin jedna z par złowiła ponad 3 kg. Piękna pogoda spowodowała, że zawody wędkarskie przeistoczyły się w rodzinny piknik.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe: klasy I-VI oraz szkoła podstawowa - klasa VII i gimnazjum. Uczestnikami byli „opiekun + dziecko”.

Po rozegraniu zawodów dzieci wraz z opiekunami oraz kibice udali się na ognisko.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową przypinkę, dyplom i nagrodę. Wręczono również dyplomy dla najmłodszego zawodnika, którym okazał się Nikodem Zbierzak. Największą rybę złowiła Emilia Stefanowicz.

Klasyfikacja:

szkoły podstawowe: klasy I-VI: 1. Bartosz Owczarek i Jakub Owczarek; 2. Agata Krupińska i Jacek Krupiński; 3. Kornel Rosiński i Albert Rosiński

szkoła podstawowa - klasa VII i gimnazjum : 1. Mateusz Sędziński i Marcin Sędziński; 2. Mateusz Mościcki i Przemysław Mościcki; 3. Emilia Stefanowicz i Dariusz Stefanowicz

Organizatorem rodzinnych zawodów wędkarskich był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, a w rolę współorganizatorów wcielili się: Polski Związek Wędkarski Koło nr 74 w Szczytnie, kierownik hali sportowej w Wielbarku Wojciech Kulis i Ireneusz Jastrzębski.

(milrut), (orz)