Orlen Reklama Top

- Wszystko dopisało - cieszy się Adam Maliński, prezes OSP w Dźwierzutach. - I pogoda, i frekwencja, i atmosfera. Dla takich chwil warto poświęcać czas i siły. OSP Dźwierzuty, razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury, gminą i radą sołecką z Dźwierzut zorganizowali w minioną niedzielę piknik rodzinny w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Rodzinny piknik
Podczas pikniku odbyła się premiera bajki przygotowanej przez GOK

Piknik rozpoczął się mszą w intencji rodzin. Po niej wszyscy chętni, a jak się okazało było ich kilkuset, zjawili się na placu przy remizie w Dźwierzutach, gdzie czekały na nich przygotowane przez organizatorów atrakcje. A tych nie brakowało. GOK przygotował specjalnie na tę okazję premierę bajki „O Ani, co się zmieniła”. W role wcieliło się szesnastu aktorów amatorów z terenu gminy. Pracownicy urzędu, wraz z sołectwem przygotowali stoisko z ciastami, strażacy częstowali wszystkich cukrową watą i kiełbaskami oraz zapewnili dzieciakom zjeżdżalnie i kule wodne.

W ostatniej chwili udało się również zaprosić żołnierzy z jednostki w Lipowcu. Ich stanowisko cieszyło się ogromnym powodzeniem. To na ich strzelnicy rozstrzygnął się konkurs, w którym do wygrania był m.in. rodzinny obiad w jednym z gospodarstw agroturystycznych na terenie gminy.

- Wsp ólnymi siłami zawsze możemy zrobić więcej - mówi dyrektor GOK Ewa Dolińska-Baczewska. - To kolejna wspólna impreza, którą organizujemy z OSP i sołectwem. Każda jest lepsza od poprzedniej, więc już cieszymy się na festiwal kultury słowiańskiej i pruskiej, który w tym roku planujemy na 8 lipca. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie jeszcze wyższa niż dziś.

Radosław Dąbrowski