Powoli spełnia się marzenie strażaków z Piasutna. Postawiono już pierwsze mury remizy. Ochotnicy mają nadzieję, że w 2007 roku nowy obiekt będzie mógł pełnić swą funkcję.

Rosną mury strażnicy

Od dawna ochotnicy z Piasutna marzyli o większej remizie, ponieważ stara była zbyt mała. Strażacy spotykają się w prywatnych mieszkaniach. Piasutnowska jednostka straży liczy 28 członków, w tym sześć kobiet.

- Pomysł budowy nowej strażnicy zrodził się już kilka lat temu, ale jej budowa się opóźniła. Pojawiły się problemy związane z lokalizacją i brakiem pieniędzy - mówił wójt gminy Jerzy Fabisiak podczas wmurowania aktu erekcyjnego w maju br.

Projekt nowej strażnicy zakłada, że będzie ona miała 150 m2, dwa stanowiska na samochody, magazyny, pomieszczenie biurowe oraz zaplecze socjalne. Przewidywany koszt oszacowano na 250 tys. złotych. W listopadzie 2004 roku zostały wylane fundamenty, obecnie postawiono ściany przyziemia oraz strop.

Budżet gminny przewiduje pomoc w budowie obiektu. Znaczny udział w zbieraniu środków finansowych mają ochotnicy z Piasutna. Pozyskują oni pieniądze ze zbiórek, od sponsorów oraz właścicieli domków rekreacyjnych.

- Ponowne roboty rozpoczną się na wiosnę przyszłego roku. Optymistyczne prognozy przewidują, że budynek w 2007 roku zostanie oddany do użytku - mówi Jan Lisiewski, ochotnik z Piasutna.

(jor)

2005.12.14