Władysław Kulas z Niedźwiedzi zajął w Radzie Powiatu miejsce zwolnione przez Zygmunta Rząpa. Pełnioną przez niego funkcję wiceprzewodniczącego powierzono Barbarze Pac z Wielbarka.

Roszady w radzie

Rada Powiatu w Szczytnie ma nowego radnego. Został nim Władysław Kulas z Niedźwiedzi, który przejął mandat po Zygmuncie Rząpie. Należy do PSL-u, ma 52 lata i prowadzi blisko 70-hektarowe gospodarstwo rolne. Główny dochód przynosi mu sprzedaż mleka. Od lat jest aktywny społecznie, m.in. jako przedstawiciel powiatowej Izby Rolnej. Zasiada w niej już od trzech kadencji. Pełni także funkcję sołtysa Niedźwiedzi.

Władysław Kulas złożył ślubowanie radnego podczas sesji Rady Powiatu 24 listopada. W jej trakcie odbyły się także wybory nowego wiceprzewodniczącego rady. Wakat powstał po rezygnacji Zygmunta Rząpa. Zgłoszono dwóch kandydatów. Krzysztof Mańkowski, którego zaproponował Krzysztof Pawłowicz, odmówił. Jedyną kandydatką została więc Barbara Pac z Wielbarka. W tajnym głosowaniu przy jednym głosie przeciwnym została wybrana na tę funkcję.

(o)/fot. A. Olszewski