W ostatnią sobotę wielbiciele dobrej muzyki odwiedzili urokliwą herbaciarnię „Róża Wiatrów”. Nowa właścicielka zapowiada kontynuację działalności artystycznej w tym magicznym miejscu.

Róża Wiatrów - reaktywacja

Monika Bryk to nowa właścicielka wyjątkowego, urokliwego miejsca jakim jest herbaciarnia „Róża Wiatrów”. Przez trzy lata mieszkała w Grodzisku Mazowieckim, gdzie była dziennikarką w miejscowym radiu Bogoria. Po powrocie do rodzinnego miasta swoją dziennikarską pracę kontynuuje jako redaktor naczelny Wolnego Radia ze Szczytna.

- W herbaciarni zmienił się wystrój, pomalowane zostały ściany na kolor pastelowy, odnowione stylowe meble, ponieważ chcę czuć się jak u siebie – mówi pani Monika.

Zapowiada, że klimat będzie podobny do tego, który panował tu wcześniej. Oprócz delektowania się oryginalnym smakiem kawy i egzotyczną herbatą, będzie można posłuchać koncertów. Planowane są też inne atrakcje: wystawy malarskie, fotograficzne, happeningi i warsztaty artystyczne.

Na inaugurację, która miała miejsce w minioną sobotę przybyłym gościom zaprezentowali się młodzi muzycy z Olsztyna z grupy Fade Out.

Młoda kapela łączy różne rodzaje muzyki, począwszy od elementów jazzu, poprzez funk, folk, aż do muzyki alternatywnej.

Grają muzykę instrumentalną. O tym, że ponad trzydziestu słuchaczom przypadła ona do gustu, świadczą bisy, które na koniec koncertu wykonywali muzycy. Monika Bryk zapowiada następne ciekawe spotkania z artystami.

(iz)/fot. IZ