W Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach odbył się Kabareton 2019, w którym wystąpili głównie podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu powiatu i okolic. Prezentując humorystyczne inscenizacje rozbawiali widownię. Za najlepszy występ nagrodzono uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szczytnie.

Rozbawili do łez
Najzabawniejsi podczas kabaretonu okazali się podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Szczytna

W Kabaretonie wzięli udział podopieczni środowiskowych domów samopomocy z: Dźwierzut, Piasutna, Orzeszek, Ukty, Marcinkowa, Prejłowa, Piecek, Jedwabna i Szczytna, a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szczytnie.

Jak mówi kierownik ŚDS w Dźwierzutach Krystyna Furtak, impreza służy integracji i celom terapeutycznym. - Nasi podopieczni muszą się nauczyć odnaleźć w środowisku, a dzięki publicznym występom pokonują strach i stres – tłumaczy. Dodaje, że to dla nich także sposób na samoakceptację oraz wzmocnienie poczucia bycia potrzebnymi.

Występy kabaretowe były przeplatane poradami na temat bezpieczeństwa, np. jak ustrzec się kradzieży, czy oszustów czyhających na osoby łatwowierne.

Za najciekawszy i najzabawniejszy występ Kabaretonu jury uznało ten w wykonaniu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szczytnie pt. „Must be the Music”. Wszyscy jednak kabareciarze zostali nagrodzeni.

Po występach odbył się poczęstunek i zabawa taneczna.

AK