Na przełomie maja i czerwca zawodnicy szczycieńskiego AKB wystartowali w kolejnych biegowych imprezach. Najwyższe miejsca spośród szczytnian zajmował Dariusz Wędrowski.

W gronie około 3 tys. uczestników maratonu w Pradze znaleźli się Dariusz Wędrowski i Stefan Jankowski. Ten pierwszy ukończył bieg na niezłym, 49 miejscu (2:48.47 godz). Stefan Jankowski był 240. (2. w kat. powyżej 65 lat). Wygrał reprezentant Kenii Robert Kipkoech Cheruiyot (2:11.56).

Znacznie krótszy dystans szczytnianie pokonali w VIII Mazowieckiej Piętnastce - biegu na 15 km. W przeprowadzonej w Mińsku Mazowieckim imprezie Dariusz Wędrowski był 11 (55.52 min). Krzysztof Wilczek zajął miejsce 27 (1:01.45 godz), Stefan Jankowski - 85 (1:16.45). Zwyciężył Jakhir Mamashayen z Białorusi (47.15).

Biegacze z AKB wystartowali także w przeprowadzonym 1 czerwca Bytowskim Półmaratonie "Gochów". Dariusz Wędrowski na mecie zameldował się na 6 miejscu (1:19.02 godz). Miejsca pozostałych szczytnian: Krzysztof Wilczek - 19, Stefan Jankowski - 72, Zygmunt Zapadka - 73. Najlepszy był Artur Pelo z Bytowa (1:06.04).