W najbliższy weekend na ligowe boiska wracają piłkarze występujący w IV lidze i klasie okręgowej. Drużyny z naszego powiatu rozgrywają ostatnie mecze sparingowe.

Rozgrywki za pasem

Szczycieński MKS na dobry początek pokonał na wyjeździe Leśnika Nowe Ramuki 8:3 (br.: Kamil Dębek – 3, Michał Kwiecień – 2, Piotr Lisiewicz, Paweł Pietrzak, Bartłomiej Mastyna). Na mecz –samochodami prywatnymi – pojechało aż 22 zawodników. Później MKS uległ w Mrągowie miejscowej III-ligowej Mrągowii 1:4 (br. Michał Kwiecień). - Mieliśmy więcej sytuacji niż oni – mówi o meczu wiceprezes MKS-u Ryszard Orkwiszewski. - Mrągowia jednak zrobiła swoje i je wykorzystała. W niedzielny wieczór MKS, występując w częściowo rezerwowym składzie, ograł swojego imiennika z Jezioran 6:0. Bramki zdobywali: Adrian Bazych i Michał Kwiecień- po 2 oraz Piotr Lisiewicz i Konrad Rusiecki.

Na kilka dni przed nowym sezonem sytuacja szczytnian jest wciąż niejasna. Fiaskiem zakończyły się rozmowy z potencjalnym sponsorem. - To, że jesteśmy najgorszym klubem, jeśli chodzi o sprawy finansowe, wiedzą wszyscy w województwie. Jest beznadzieja - mówi zniechęcony całą sytuacją Ryszard Orkwiszewski. - Robiłem po mieście obchód z wnioskami o wsparcie. Zobaczymy, co z tego będzie. Władze miejskie nie robią nic, żeby nam pomóc. Dwóch porażek doznał drugi z naszych IV-ligowców, zespół Błękitnych Pasym. Podopieczni Marcina Wincla najpierw ulegli czołowej w ubiegłym sezonie drużynie III ligi, Huraganowi Morąg, 1:8, a następnie przegrali na własnym obiekcie z Granicą Kętrzyn 1:2.

Dwie porażki na swoim koncie zanotowała także Omulew Wielbark. W Chorzelach uległa występującemu w rezerwowym składzie MKS-owi Przasnysz 2:3 (br.: Marek Remiszewski, Jarosław Berk), w niedzielę powróciła po dłuższej przerwie na własny, odnowiony obiekt. Spotkanie (2x40 min) z Orłem Janowiec Kościelny zakończyło się wynikiem 4:5 (br.: Karol Ponikiewski, Jarosław Berk, Krystian Lisiewicz, Marek Remiszewski). - Boisko nadaje się już do gry. Chłopcy z Janowca byli bardzo zadowoleni, my też – mówi trener zespołu z Wielbarka Mariusz Korczakowski. Piłkarzami Omulwi są już dotychczasowi gracze Redy Szczytno: Jakub Miłek i Adam Dudziec. Ten drugi, z racji wieku, na występy w zespole seniorskim musi jeszcze poczekać miesiąc.

Drużyny z naszego powiatu grające w klasach A i B wybiegną na ligowe boiska 22 sierpnia.

(gp)