Orlen Reklama Top

W miniony weekend odbyły się dwudzieste piąte „DNI JEDWABNA”. Za każdym razem organizatorzy zabiegają o różnorodność programową trzydniowego święta. Nie inaczej było i tym razem. Uczestnicy mogli m.in. pośmiać się na występie kabaretu, potańczyć przy muzyce do białego rana oraz kibicować zawodnikom biorących udział w zawodach pływackich.

Róźnorodne Dni Jedwabno
Kabaret z udziałem aktorów znanych z serialu „Ranczo” cieszył się dużym powodzeniem

Obchody XXV Dni Jedwabna zainaugurowała w piątek msza św. w kościele p.w. Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej, odprawiona przez proboszcza, ks. prał. Romana Lompę w intencji wszystkich mieszkańców gminy. Integralną częścią mszy św. był występ Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua” pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego. Zaraz po koncercie, organizatorzy zaprosili do domu kultury na „lekkostrawny koktail”z udziałem aktorów z popularnego serialu „Ranczo”, czyli występ Kabaretu „KaŁaMaSz”, który wypełnił salę widowiskową po brzegi. Artyści rozbawili publiczność odniesieniami do aktualnych wydarzeń politycznych, w tym niedawnej wizyty w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Sobotnie popołudnie to przede wszystkim duża porcja muzyki, której od zmroku do godziny 2.00 dnia następnego, towarzyszyły tańce uczestników koncertów. Wcześniej odbyła się ponadgodzinna impreza artystyczna p.t. „W krainie jaskiniowców” zakończona animacjami dla dzieci z udziałem szczudlarzy. Podczas wieczornego koncertu na stadionie sportowym w Jedwabnie wystąpiły zespoły „All the Rest” z Szuci, „Be Free”ze Szczytna oraz „Summer Night”. Na

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć występów tanecznych

koniec zagrała gwiazda disco polo, zespół „B-QLL”.

Całkowicie inaczej w porównaniu z rokiem ubiegłym, zaplanowano program święta na niedzielę. Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie odbyły się, drugie z kolei, zawody w pływaniu długodystansowym „Open Water Narty” o Puchar Wójta Gminy Jedwabno (więcej o tym wydarzeniu piszemy na stronach sportowych).

(g)