Ciekawostki...

Coś śmiesznego...

Ciekawostki...

USA nieprzyjazne dla gości

Stany Zjednoczone stały się krajem nieprzyjaznym dla gości z zagranicy. Tak wynika z międzynarodowego sondażu przeprowadzonego na zlecenie amerykańskich firm turystycznych. Firma RT Strategies przeprowadziła badanie wśród 2000 turystów z 16 krajów. 54 procent stwierdziło, że oficerowie służb granicznych USA są nieprzyjemni i niegrzeczni. Wielu podróżnych deklarowało, że czują większy lęk przed urzędnikami imigracyjnymi niż terrorystami. Dwie trzecie badanych wyznało, że bali się aresztowania na granicy z powodu drobnego błędu lub przeoczenia. Turyści narzekali również na amerykańską politykę wizową. W sondażu RT Strategies Stany Zjednoczone wypadły gorzej niż kraje Bliskiego Wschodu i Afryki. Według amerykańskich biur podróży, pogorszenie wizerunku USA spowodowane jest zaostrzeniem procedur po atakach z 11 września. Od tego czasu liczba turystów odwiedzających ten kraj spadła o 17 procent. Stany Zjednoczone tracą przez to kilkanaście milionów dolarów rocznie.

Obdarzeni seksownym głosem mają więcej partnerów

Z najnowszych badań wynika, że ludzie obdarzeni bardziej erotycznym głosem mają więcej partnerów seksualnych. Badania przeprowadzone przez brytyjski magazyn "Psychology Today" wykazały, że największym powodzeniem u płci przeciwnej cieszą się mężczyźni, którzy opanowali sztukę dynamicznego mówienia i przechodzenia w łagodne i miękkie tony. Posiadacze seksownego głosu przechodzą również znacznie wcześniejszą inicjację seksualną.

7-latka terroryzowała kasjerkę nożem

Policja na Florydzie poszukuje 7-letniej dziewczynki, która próbowała ukraść klocki Lego, terroryzując kasjerkę nożem. Pracownica supermarketu Wal Mart w Largo zdołała nakłonić dziecko do odłożenia noża i zabawek, jednak nie zatrzymała młodocianej przestępczyni, która uciekła ze sklepu i odjechała na dziecięcym rowerku.

Przez 5 lat wypiła 5 tysięcy litrów Coca Coli

Pewna Rosjanka, która w ciągu 5 lat wypiła aż 5 tysięcy litrów Coca Coli, wytoczyła producentowi napoju proces, domagając się odszkodowania za pogorszenie stanu zdrowia. 27-letnia Natalia Kaszuba codziennie wypijała do 3 litrów słodkiego napoju gazowanego i po 5 latach zaczęła uskarżać się na bezsenność oraz zgagę, więc postanowiła wystąpić na drogę prawną przeciwko koncernowi Coca Cola. Dwa rosyjskie sądy uznały, że producent nie uprzedził konsumentów o potencjalnych zagrożeniach zdrowotnych, więc kobiecie przyznano odszkodowanie w wysokości... 130 dolarów.

Coś śmiesznego...

Pan Władek wraca po alkoholowym przyjęciu do domu. Puka do drzwi.

- To ty, Władek? - pyta przez drzwi żona.

Odpowiada jej milczenie, więc wraca do łóżka. Po chwili znowu słyszy pukanie.

- Władek, czy to ty pukasz?

Cisza, więc żona na dobre udaje się na spoczynek. Rano otwiera drzwi i widzi swojego męża siedzącego na wycieraczce i trzęsącego się z zimna.

- Władziu, to ty pukałeś w nocy?

- Ja...

- To dlaczego nie odpowiadałeś na moje pytania?

- Jak to nie odpowiadałem, kiwałem głową...

* * *

Siedzi dwóch kolesi w barze. Sączą drinki. Nagle jeden zaglądając w szklankę mówi:

- Patrz stary, pierwszy raz widzę kostkę lodu z dziurką!

Na to drugi ze stoickim spokojem odpowiada:

- To ty mało w życiu widziałeś... Ja z taką żyję od 15 lat!

* * *

Pani w szkole:

- Czy pamiętaliście, aby przez weekend zrobić dwa dobre uczynki?

Na to odzywa się Jaś:

- Tak. Jak przyjechałem w sobotę do cioci, to się ucieszyła, a jak następnego dnia wyjeżdżałem, cieszyła się jeszcze bardziej!

oprac. Wojciech Karalus

2007.01.10