Uczniowie z Akademii Młodego Wokalisty dali popis swoich umiejętności. Momentami było bardzo nastrojowo, by po chwili mogły rozbrzmieć mocniejsze dźwięki.

Rozśpiewana akademia

Koncert uczniów Akademii Młodego Wokalisty, który odbył się w zeszłą środę w Gimnazjum nr 1, to jedno z cyklicznych spotkań młodych, uzdolnionych wokalnie dzieci. Takie występy służą temu, by każde z nich miało możliwość zaprezentować się publiczności.

Jako pierwsza, na scenie w auli gimnazjum wystąpiła Michalina Pankiewicz z piosenką Sama Smitha „Writing’s on the wall”. Tydzień wcześniej otrzymała Grand Prix oraz Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na VII Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „Komu Piosenkę”. Tuż po niej, swoim występem zachwyciła publiczność Gabrysia Morawska. Utalentowana mieszkanka Spychowa ma już na swoim koncie płytę nagraną wraz z zespołem Contrast, oraz zarejestrowane na krążku chórki dla The Woods. W lutym tego roku wystąpiła na żywo w telewizji. Podczas Gali Boksu Zawodowego w Legionowie odśpiewała hymn polski oraz amerykański.

Wyjątkowym wykonaniem urozmaiciła koncert Karolina Karpińska z piosenką Miley Cyrus „Twinkle song”.

Po kilku kolejnych solowych występach, pojawił się pierwszy duet. Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich konkursach wokalnych Maciej Golian zaśpiewał z debiutującą na scenie prawie 6-letnią Wiktorią Janiszewską, kołysankę Majki Jeżowskiej „Pa…a…a”.

W duetach z młodymi wokalistami występowała także Sylwia Barnowska – organizatorka oraz nauczycielka śpiewu w Akademii Młodego Wokalisty Każdy występ poprzedzała ciekawą anegdotką o wykonawcy, dzięki czemu zgromadzona publiczność, mogła troszkę lepiej poznać wszystkich występujących.

Karolina Justyna Kukowska