Szczytno otrzymało nominację do finału Ogólnopolskiego Konkursu ,,Modernizacją Roku & Budowa XXI wieku” za rewitalizację ruin zamku krzyżackiego.

Ruiny z nominacją
Według danych miasta, w ubiegłym roku ruiny odwiedziło ponad 100 tys. zwiedzających. Czy ta liczba zrobi wrażenie na jury?

Celem organizowanego od 1996 r. konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2022 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych, efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Nominację do finału odebrali wykonawca inwestycji, prezes firmy ROMBUD Wiesław Gołaszewski i burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski. - Już samo jej otrzymanie jest dużym wyróżnieniem dla naszego miasta, ale po cichu liczymy na przyznanie tytułu Modernizacja Roku, bo ponad 100 tysięcy zwiedzających ten obiekt musi zrobić na jury wrażenie – wyraża nadzieję burmistrz.

(kee)