W Rumach odbył się festyn pod hasłem „Pałka, zapałka, dwa kije”, podczas którego animatorzy z Olsztyńskiego Teatru Ulicznego uczyli mieszkańców trików i sztuczek kuglarskich.

Rumy pełne atrakcji
Za sprawą animatorów, na twarzach uczestników pojawiły się kolorowe malunki

Można było spróbować swoich sił w wykonaniu jak największej bańki mydlanej, żonglowania piłeczkami czy chodzenia na szczudłach. Teatralna wizażystka sprawiła, że wśród gości pojawiły się twarze znane z bajek animowanych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się EKO torby, które pobudziły wyobraźnię i kreatywność niejednego uczestnika festynu. W trakcie imprezy można było wziąć udział w ankiecie, w ramach której przypominane są najpopularniejsze, ponadczasowe zabawy z dzieciństwa. Ci, którzy jeszcze jej nie wypełnili, mogą ją znaleźć na stronie sołectwa Rumy na facebooku.

Podczas imprezy prezes OSP Rumy nagrodził Młodzieżową Drużynę Pożarniczą za ostatnie osiągnięcia podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W muzycznej podróży i w szalonych tańcach uczestnikom zabawy towarzyszył DJ Bajb. Na imprezie nie mogło zabraknąć wójt gminy Dźwierzuty Marianny Szydlik. Organizatorzy, KGW Rumiane z Rum oraz sołtys wraz z Radą Sołecką, dziękują wszystkim uczestnikom wydarzenia, animatorom i zaangażowanym osobom za stworzenie nowej, wyjątkowej przestrzeni do wspólnego spędzenia wolnego czasu.

AK