Władze powiatu podpisały umowę z przedstawicielami konsorcjum, które wygrało przetarg na rozbudowę szpitala. Zakończenie szacowanej na 18 mln zł inwestycji jest planowane na luty 2020 r. Wykonawcy chcą jednak uporać się z zadaniem przed tym terminem.

Rusza rozbudowa szpitala
Już niebawem szczycieński szpital powiększy się o dodatkowe skrzydło

W poniedziałek w gabinecie starosty szczycieńskiego miało miejsce podpisanie umowy na rozbudowę szpitala. Wykonawcą jest konsorcjum: KIM SP. z o.o. z Warszawy, ANCHOR pbw Sp. z o.o. z Choroszczy. Kwota, za którą zadeklarowało realizację zadania, to 18 mln złotych. W ramach inwestycji do istniejącej już bryły szpitala dobudowane zostanie nowe skrzydło o powierzchni użytkowej prawie 2,5 tys. m2.{akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *}  Znajdzie się w nim oddział dziecięcy, wewnętrzny, apteka szpitalna, laboratorium oraz zespół pracowni endoskopowych. Dzięki temu luźniej zrobi się w mocno obecnie przepełnionej starej części szpitala. Tam z kolei planowane jest utworzenie zakładu opiekuńczo – leczniczego dla przewlekle chorych. - Dla nas to ważny dzień, bo zaczynamy wreszcie rzeczywisty proces rozbudowy naszego szpitala – mówił podczas podpisania umowy starosta Jarosław Matłach. Liczy na to, że realizowana przez powiat inwestycja przyczyni się do podniesienia poziomu świadczonych przez placówkę usług medycznych oraz zwiększenia liczby łóżek. Nowe skrzydło ma też być wyposażone w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny.

Podczas podpisywania umowy prezes lidera konsorcjum, spółki KIM Zygmunt Jakub Krosnowski (z lewej) zadeklarował staroście Jarosławowi Matłachowi, że inwestycja zostanie skończona wcześniej niż w lutym 2020 r.

Termin zakończenia budowy to luty 2020 r. Jednak prezes spółki KIM Zygmunt Jakub Krosnowski zapowiada, że wykonawca będzie dążył do tego, aby stało się to wcześniej. Jak tłumaczy, wpływ na to ma obecna sytuacja na rynku budowlanym, a szczególnie wzrost cen materiałów oraz koszty siły roboczej. - Musimy się spieszyć, aby się zmieścić w zaplanowanych kwotach – uzasadniał. Zgodnie z harmonogramem, do końca tego roku obiekt ma uzyskać stan surowy zamknięty.

Wykonawca posiada już duże doświadczenie jeśli chodzi o prace w placówkach szpitalnych. Prowadził m.in. rozbudowę szpitala w Sejnach, a także remonty na oddziałach Centrum Zdrowia Dziecka. Prezes Krosnowski przyznawał, że przed firmą stoi duże wyzwanie. - Dlatego proszę o życzliwość i współpracę – apelował do obecnych na podpisaniu umowy. - Paniom życzę, żeby odwiedzały ten szpital tylko po to, by rodzić w nim wspaniałe dzieciaki – dodawał.

(ew){/akeebasubs}