Młodzi artyści z powiatu szczycieńskiego pokazali, że na scenie czują się jak ryby w wodzie. Podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury śpiewali, recytowali i tańczyli, nie okazując przy tym zbytniej tremy.

Ruszają na podbój sceny

Bez tremy

Przegląd Młodych Talentów "Ja też coś potrafię" (29 kwietnia) odbył się już po raz trzeci. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Humanitarne "Dar Serca". W tym roku pomysłodawcy przedsięwzięcia postanowili zmienić nieco jego formułę, przekształcając przegląd w konkurs.

- Zainteresowanie imprezą wciąż rośnie, chętnych do zaprezentowania swoich talentów przybywa, dlatego chcieliśmy urozmaicić koncert poprzez konkursową rywalizację - mówi prezes Stowarzyszenia Humanitarnego "Dar Serca" Bogusława Nasiadko.

Jury oceniało młodych artystów w czterech kategoriach: śpiew, taniec, recytacja i twórczość plastyczna. Uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przez ponad dwie godziny bez oznak większej tremy rządzili niepodzielnie na scenie Miejskiego Domu Kultury. Z widowni dzielnie kibicowali im rodzice i nauczyciele. Repertuar przygotowany przez przyszłe gwiazdy estrady był dość zróżnicowany. Podczas przeglądu widzowie mogli usłyszeć piosenki ludowe w wykonaniu "Okarynki" z SP nr 6, z kolei Zespół Wokalny "Forte" z Jedwabna zaproponował własne wersje polskich przebojów z lat 60. i 70. Dwoje wykonawców - Klaudia Czaja i Mateusz Cieślak - zaśpiewało piosenki po angielsku. Pierwsza sięgnęła po "My heart will go on" z repertuaru Celine Dion, drugi zaś zaprezentował swoje możliwości w przeboju grupy Maroon 5 "She will be loved".

Oprócz popisów wokalnych publiczność oklaskiwała też umiejętności taneczne dzieci. Na scenie MDK-u wystąpili tancerze z Jedwabna, ze szczycieńskiej świetlicy środowiskowej i SP 6. Organizatorzy nie zapomnieli również o młodych plastykach. Ich prace można było oglądać przed wejściem na salę widowiskową. W przerwach między występami widzowie posilali się domowymi ciastami upieczonymi własnoręcznie przez członków stowarzyszenia "Dar Serca" i ich rodziny. Zorganizowano także loterię fantową. Dochód ze sprzedaży ciast i losów zasili konto szczycieńskiej świetlicy środowiskowej przy ulicy Pasymskiej. W akcję stowarzyszenia zaangażowały się nauczycielki, które prowadziły kiermasze. Pomagały im w tym uczennice LO im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Oprawą muzyczną zajęła się zaś radna i pedagog w jednej osobie, Beata Boczar.

Nagrody w czterech kategoriach

Po zakończeniu występów przyszedł czas na werdykt jury. Za najlepszą recytację pierwszym miejscem nagrodzono Katarzynę Konik z III kl. Gimnazjum nr 2, która wykonała wiersze własnego autorstwa. Drugą nagrodę w tej kategorii dostała Paulina Skorupska. Spośród zespołów wokalnych na największe uznanie jurorów zasłużyły "Sonatinki" z SP 3, drugie miejsce zajął zespół "Forte" z Jedwabna. W kategorii taniec zwyciężył zespół "Akme" działający przy jedwabieńskim GOK-u. Za pracę plastyczną pierwszym miejscem uhonorowano Martę Prekiel, zaś drugie przypadło w udziale Adamowi Olbrysiowi. Wśród solistów wygrał bezapelacyjnie Mateusz Cieślak z VI kl. SP 6. Jury dostrzegło także wokalne talenty Natalii Kakowskiej i Klaudii Czai. Zajęły one ex aequo drugie miejsce.

(łuk)

2005.05.11