Ryanair, jeden z największych przewoźników lotniczych, już od listopada uruchomi połączenie między Szymanami a Londynem na lotnisko Stansted.

Taką informację przekazali przedstawiciele linii lotniczej na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej. Mimo że loty rozpoczną się od 1 listopada, bilety można już kupować. Dodatkowo przez najbliższe dwa dni będą one dostępne w promocyjnej cenie 89 zł. Po tym czasie koszt przelotu ma wynosić w okolicach 200 zł. Loty będą się odbywały 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty. Samolot z Szyman do Londynu będzie startował 21:20, by wylądować na miejscu o godzinie 22:45. Jak mówił członek zarządu linii Ryanair Juliusz Komorek, nie obawia się konkurencji ze strony innego przewoźnika Wizzair, który także będzie latał na tej trasie. Zaznaczał, że lotnisko w Londynie to pewniak, który sprawdza się na wszystkich polskich lotniskach, gdyż jest to nie tylko połączenie turystyczne, ale także biznesowe.

Loty na tej trasie będą wykonywały samoloty Boeing 737-800, które na pokład mogą zabrać ponad 180 osób. Przedstawiciele firmy przylecieli na spotkanie nieco mniejszą maszyną Boening 737-700, mimo to był to największy samolot, jaki lądował na tym lotnisku od czasów jego ponownego otwarcia.

Ryanair poleci do Londynu