Zdziwiło nas zamieszczenie we wstępie wywiadu z posłem RP - Jerzym Antonim Gosiewskim, informacji, w której twierdzi się, że jesteśmy mało aktywnymi działaczami.

W związku z tym, iż nie mamy swoich przedstawicieli w samorządzie i nie uczestniczymy w pasjonujących sporach na łonie rady (kto czego nie zrobił), pragniemy niniejszym przybliżyć nasze dokonania:

- w przeciągu 4 lat istnienia komitetu zorganizowaliśmy już drugie biuro poselskie PiS, w którym umożliwiamy mieszkańcom na bieżąco kontakt z parlamentarzystami (co miesiąc spotkanie z posłem J. A. Gosiewskim), jak również świadczymy w nim bezpłatne porady prawne dla mieszkańców, których nie stać na opłacenie prawników,

- dwukrotnie organizowaliśmy bezpłatną pomoc przy wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych ludziom, którzy nie mogą sobie z tym poradzić,

- wielokrotnie organizowaliśmy wizyty poselskie (m.in. Marszałka Sejmu Marka Jurka), by mieszkańcy mogli bliżej poznać ludzi wybranych do Sejmu i osobiście przedstawić im swoje problemy i uwagi,

- na spotkaniu z mieszkańcami, organizowanym przez nas, w sprawie zmiany ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, udział wzięło ponad 200 osób, które żywo uczestniczyły w dyskusji,

- obecnie wydaliśmy pierwszy numer bezpłatnego biuletynu członków i sympatyków PiS - "Praworządność Szczycieńska".

Może to niewiele, ale należy wziąć pod uwagę ograniczone fundusze Komitetu (pochodzące tylko ze składek).

Za to na pewno nie zrobiliśmy jednej rzeczy:

- mało aktywni byliśmy w uczestniczeniu w bankietach i imprezach zamkniętych organizowanych przez władze - ale z tego powodu nie ubolewamy.

Moglibyśmy zrobić więcej dla mieszkańców naszego miasta i powiatu, z tym, że jako opozycja do rządzących w naszym mieście, informacje o naszych działaniach były racjonowane. Tak więc nie mogliśmy z naszymi pomysłami dotrzeć do wielu potrzebujących wsparcia.

W tym miejscu deklarujemy, iż jak zawsze pomożemy każdemu - w ramach naszych możliwości i kompetencji - kto takiej pomocy będzie potrzebował.

Nasze biuro przy ul. M. Konopnickiej 70 (obok dużego kościoła), jest czynne w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 17.30 do 19.00.

Czekamy w nim na tych, którzy potrzebują pomocy, bądź mają spostrzeżenia i ciekawe pomysły na zmiany w naszym mieście, by nam wszystkim mieszkało się tu lepiej.

Z poważaniem

Za Zarząd Komitetu PiS Szczytno

Paweł Dołżański

Jacek Jastrzębski

Co mnie boli!

Wystarczy, że tylko popada większy śnieg czy deszcz albo zawieje mocniejszy wiatr, a już Lemany pozbawione są prądu. W środę 22 lutego nie było go u nas przez cztery godziny, przez co nie mogłem np. obejrzeć meczu, na który długo czekałem Real-Arsenal. Podobna sytuacja była u nas w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Za każdym razem próbuję dodzwonić się do pogotowia energetycznego, ale tam ciągle telefon jest zajęty. Nie wiem, czy ktoś specjalnie odkłada słuchawkę, czy też jest tak dużo interwencji. Zastanawia mnie, dlaczego akurat w Lemanach wyłącza się prąd, podczas gdy w okolicznych miejscowościach nie ma z tym problemu. Czyżby Lemany objęte były najniższym stopniem zasilania?

Zdzisław Gamza

2006.03.01