Trener Tadeusz Dymerski wrócił z gdańskich Mistrzostw Polski Policji w niezłym humorze. Podopieczni szczycieńskiego szkoleniowca dwukrotnie stawali na podium. Laury zebrali Michał Dymerski i Marcin Zych.

Są powody do zadowolenia

Mistrzostwa, w których wystartowali m.in. olimpijczycy i medaliści MŚ, odbywały się w ramach Centralnej Spartakiady MSWiA w Judo. Wzięło w nich udział 87 zawodników i zawodniczek reprezentujących 23 zespoły. Ekipa ze szczycieńskiej WSPol. spisała się nieźle i przywiozła dwa medale. Krążek srebrny wywalczył Michał Dymerski (+100 kg). W walce o finał pokonał znanego szczycieńskim kibicom Ireneusza Wierzbickiego (który notabene zajął 3. miejsce), reprezentującego KWP Olsztyn. Do ostatniego starcia przeciwko wicemistrzowi świata policji Piotrowi Dudkowi jednak nie stanął. Powodem była kontuzja żebra. Miłą niespodziankę sobie i trenerowi sprawił debiutujący w podobnej imprezie Marcin Zych, który w wadze 81 kg zdobył medal brązowy. Tadeusz Dymerski wyróżnił także Łukasza Jesionka - ten z kolei zawodnik zakończył rywalizację w kat. do 100kg na 5. pozycji. Drużynowo 6-osobowa ekipa ze Szczytna zajęła dobre, 6. miejsce. Zwyciężyła reprezentacja KWP Gdańsk.