Podejrzany o spowodowanie wypadku na ul. Władysława IV Adam D. jest już w areszcie. Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak w ubiegłym tygodniu Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił zażalenie szczycieńskiej prokuratury i oskarżycielek posiłkowych na postanowienie Sądu Rejonowego w Szczytnie.

Sam się zgłosił na policję
Adam D. w areszcie przebywa od minionego czwartku

O trzymiesięcznym areszcie dla Adama D. Sąd Okręgowy w Olsztynie zadecydował we wtorek 12 maja, uwzględniając zażalenie na wcześniejsze postanowienie Sądu Rejonowego w Szczytnie, który nie zgodził się na zastosowanie tego środka zapobiegawczego. Decyzja SO miała moc natychmiastowej wykonalności, choć podejrzanemu o spowodowanie wypadku na ul. Władysława IV przysługuje jeszcze zażalenie. Mężczyzna trafił do aresztu w czwartkowy wieczór 14 maja po tym, jak zgłosił się na policję i oświadczył, że jest osobą poszukiwaną.

Przypomnijmy, że 25 kwietnia, kierując fordem mustangiem, 29-letni Adam D. uderzył w kobietę prowadzącą wózek z 1,5-rocznymi bliźniakami. Wskutek doznanych obrażeń jeden z chłopców zmarł, drugi wciąż przebywa w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

(ew)